Alpská zahrada / Jardin alpin

22. června 2017 v 12:00 |  5. obvod
V severní části botanické zahrady Jardin des Plantes se za plotem skrývá klidná oáza alské zahrady. Návštěvníci si jí často ani nevšimnou, protože leží stranou hlavních alejí a záhonů a navíc je ponořená pod úrovní okolního terénu. Tato poloha napomáhá k vytvoření a uchovávání mikroklimatu, které místní rostliny ke svému životu potřebují. Daří se zde mnoha vzácným rostlinám, včetně jedné z nejstarších v celé botanické zahradě, kterou je pistáciovník, zasazený v roce 1718.
V zahradě je uchováváno přes čtyři tisíce rostlin, pocházejících z horských oblastí nejen Francie, ale prakticky celého světa, a to jak z horských vrcholků, tak ze středních oblastí a horských údolí. Můžeme se zde proto procházet nejen mezi zídkami, porostlými skalničkami a divoce rostoucími horskými trávami, ale také v malém lesíku, lemovaném horskými květinami, který se v severní části mění na vlhké a bažinaté prostředí, kterým protéká potůček, tvořící na několika místech tůně, zarostlé kapradím a vodními rostlinami.
Je to místo, jak dělané na odpočinek od rušného města, které zahradu obklopuje. Však se pojďte se mnou podívat.
Alpská zahrada se nachází v těsné blízkosti místní zoologické zahrady. Do ní je sice vstup placený, přesto zde můžeme přes plot nahlédnout do některých výběhů. Tím nejzajímavějším je (aspoň pro mě) ten, ve kterém žije stádo klokanů, včetně několika odrostlých mláďat. Jedna z klokanic navíc nosí v kapse čerstvě narozené miminko, kterému při mé návštěvě z kapsy koukal jen růžový ocásek.

Pokud se do zahrady vypravíte, nenechte se odradit zamčenou brankou. Vchází se sem totiž z vedlejší pěstitelské zahrady, ze které do ní vede podzemní tunel pod přilehlou cestou.


Jardin des Plantes
5. obvod, 2 rue Buffon
Vchody se nacházejí na více místech po obvodu celé zahrady.
Vstup zdarma


Jak se tam dostat: metro Gare d´Austerlitz (linka 5 a 10)


 


Komentáře

1 Veronika Veronika | Web | 23. června 2017 v 12:41 | Reagovat

Velmi pěkné místečko pro odpočinek.

2 Petr Petr | 28. června 2017 v 23:43 | Reagovat

Dotaz: nemá tento blog něco společného s touto knihou? https://www.kosmas.cz/knihy/231046/pariz-pro-pokrocile/ :)

3 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 30. června 2017 v 1:06 | Reagovat

[2]: Dobrý den, ano, má :-)
http://pariz-pro-pokrocile.blog.cz/1706/pariz-pro-pokrocile-knizne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama