Jardin Marie Trintignant

18. dubna 2017 v 12:00 |  4. obvod
Malý parčík, přiléhající k nábřeží quai des Célestins, je nejpůvabnější právě v této době, když rozkvetou sakury. Je jich tam plno a v hezkém počasí se pod jejich růžovými korunami každý zastaví. Většina Francouzů si při tom připomene jméno nešťastné herečky, po níž je parčík pojmenovaný.


Kromě sakur v tom parčíku nic zajímavého není. Až na to jméno. Marie Trintignantová zemřela mladá a vlastně za dodnes neobjasněné situace. Dcera jednoho z nejlepších a nejobsazovanějších francouzských herců Jeana-Louise Trintignanta a herečka se slibnou kariérou natáčela v červenci 2003 televizní film o spisovatelce Colette se svojí matkou, režisérkou a spisovatelkou Nadine Trintignantovou v litevském Kaunasu, kam za ní přijel její přítel, zpěvák slavné francouzské rockové skupiny Noir désir Bertrand Cantat. V noci z 26. na 27. července se ve svém hotelovém pokoji pohádali a Marie poté, co ji Bertrand uhodil, upadla do hlubokého kómatu, ze kterého se už neprobrala. Narychlo ji převezli do Paříže do nemocnice v Neuilly, ale 1. srpna umírá. Cantat dostal za násilný čin sedm let, z nichž si odseděl pět. (Z vězení ho pustili v roce 2008 a dva roky na to spáchala jeho manželka Krisztina sebevraždu, podle vyšetřování zřejmě pod vlivem psychického násilí.)
Marie Trintignant je pohřbená na hřbitově Père-Lachaise.


Zatímco na jedné straně sousedí parčík s nábřežím, na druhé straně můžeme přes růžové větve vidět středověké věže paláce arcibiskupů ze Sens, kde dnes sídlí knihovna Forney. Právě dovnitř tohoto paláce se podíváme příště.
Jardin Marie Trintignant
Nároží rue Ave Maria a quai des Célestins


Jak se tam dostat: metro Pont Marie (linka 7)
 


Komentáře

1 Olga Suchomelová Olga Suchomelová | E-mail | 19. dubna 2017 v 10:41 | Reagovat

Kouzelný parčík a připomínka jednoho tragického osudu... Díky za fotky i vyprávění, zase jsem se dozvěděla něco o Paříži, co není moc známé...

2 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 19. dubna 2017 v 10:48 | Reagovat

Páni, zajímavý příběh. Evidentně je lepší nebýt v okolí pana Cantata. :))
A ty květy jsou nádherný!

3 Michal Ptáček Michal Ptáček | 19. dubna 2017 v 12:47 | Reagovat

1. Baví mě schopnost Pařížanů pojmenovat kdejaký plácek po známé osobnosti.
2. Osud této herečky mi byl znám. Hledal jsem posledně na Pere-Lachaise její hrob, a ač jsem znal přibližnou polohu, nepovedlo se mi to.
3. Palác Sens se mi vždycky moc líbil. Kvůli fotce jsem tam jednou prostál čtvrthodinu, než odjede s autem člověk, který před palácem při zapnutém motoru telefonoval.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama