Medvědi / Ours

18. března 2017 v 14:00 |  Muzea a galerie
Pokud jedete do Paříže s dětmi a už nevíte, jakou byste jim našli zábavu, zkuste je vzít na výstavu, která se koná ve Velké galerii evoluce v botanické zahradě Jardin des Plantes. Najdete tady nejen přehled snad všech existujících druhů medvědů s podrobným popisem jejich vzhledu, zvyků a života vůbec, ale pro děti také kreslené filmy a různé hry. V žádném případě to však není jen akce pro děti, pokud máte aspoň trochu rádi medvědy (a kdo nemá?), pobavíte a poučíte se tam také.

Nejde jen o přehlídku vycpaných zvířat, najdeme tady i spoustu dalších zajímavých věcí - fotografie, dokumentární filmy, různé popisky s informacemi a taky třeba i popis toho, čím se medvědí kostra liší od lidské, nebo pro ty úplně nejmenší koutek s výstavkou plyšových medvědů.
I když se člověk odpoutá od toho, že jde o vycpaná zvířata, v žádném případě se nedokáže odpoutat od obsahu té části výstavy, která ukazuje, k jakým účelům jsou medvědi také zneužíváni. Na fotce nahoře vidíme jedno čínské zařízení v Sečuánu, kde jsou medvědi na farmách chováni pro svoji žluč, které je v Číně i jiných asijských zemích připisována léčivá moc. Žluč je jim odebírána v narkóze injekční stříkačkou nebo hadičkou a je samozřejmé, že ve všech civilizovaných zemích je zakázaný nejen takový chov, ale i samotné přípravky, které se ze žluči vyrábějí.Zatímco medvědí výstava je umístěná v suterénu, čeká vás ještě několik dalších pater stálé expozice Velké galerie evoluce. Podrobně jsme ji viděli TADY.


Grande Galerie de l´Évolution
5. obvod, 6 rue Geoffroy Saint-Hilaire

Otevřeno denně kromě úterý od 10 do 18 hod
Vstupné 9 Eur, děti a mládež do 26 let zdarma
Výstava trvá do 19. června 2017
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama