Café Divan

26. února 2017 v 12:00 |  Kavárny a restaurace
Pařížské kavárny si dělím sama pro sebe na několik kategorií. Především jsou to ty proslulé, kterými prošli slavní lidé a o kterých se píše v literatuře. O těch se většinou zmiňuji i tady, jako o osobní zkušenosti s legendou. Potom jsou kavárny, kterými projdu, vypiju si tam kávu, naobědvám se, líbí se mi tam, ale nic z ní ve mně nezůstane, za pár dnů už nevím, jak to uvnitř vypadalo. Nejsou špatné, jen tuctové, a nepíšu o nich proto, že si je prostě nepamatuji. Do třetí kategorie patří kavárny, kde se líbí natolik, že se tam chci vrátit, pamatuji si, co jsem tam jedla, jak to tam vypadalo a chci se podělit o své dojmy s vámi, svými čtenáři. Může se stát, že budete někde blízko a informace o příjemném a útulném místě, o dobré kávě a sympatické obsluze Vám přijde vhod.
Přesně do této třetí kategorie patří kavárna, kam vám pozvu dnes.Café Divan najdete kousek od place de la Bastille na rušné rue de la Roquette. Není to jen kavárna, ale za slušnou cenu se tady také najíte. Jako ve spoustě podniků v této části města, i tady majitelé pocházejí z jihofrancouzského kraje Aveyron, takže kuchyně by mohla být zajímavá a domácí. Tu tady musíme teprve vyzkoušet, tentokrát jsme zašli jen odpoledne na kafe. To, co mě tady zaujalo už teď, je ovšem hlavně vzhled. Však se podívejte.
Kamna sice nejsou funkční, ale jsou nádherná


Café Divan leží na rohu úzké slepé uličky Cité de la Roquette, která vede ke staré tovární budově, přeměněné na sklad a prodejnu tapet, koberců a potřeb pro malíře pokojů. Po levé straně stojí úzký novogotický dům a k němu přiléhá mřížová brána. Je otevřená, takže přímo láká k nahlédnutí, co se za ní skrývá.Dvůr, který objevíme, je jeden z těch typických pro tuto čtvrť - nízké dřevěné budovy, které kdysi sloužily jako dílny a dnes jsou zrekonstruované na kanceláře nebo ateliéry. V létě bude dvůr určitě ještě hezčí, až přibydou květináče se zelení a další stolky a židličky.Café Divan
11. obvod, 60 rue de la Roquette

 


Komentáře

1 Olga Suchomelová Olga Suchomelová | E-mail | 26. února 2017 v 14:16 | Reagovat

Skutečně okouzlující místo - nejen kavárna, ale i okolí - je krásné se tam podívat a určitě by bylo velice lákavé dojít si tam na kávu anebo na něco dobrého :-) Paříž má prostě vždycky něco, čím člověka znovu překvapí a okouzlí!

2 chair chair | E-mail | 6. března 2017 v 12:47 | Reagovat

Krásna kaviareň. Ide z nej teplo a láka k posedeniu...

3 Kunhuta Voltairová Kunhuta Voltairová | 14. května 2017 v 20:19 | Reagovat

Paříž má stovky krásných kaváren a restaurací, ale zajímalo by mě, kde se přesně nachází resturant Poulbot a Odette, mají osobité kouzlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama