Vánoční výlohy v Printemps / Vitrines de Noël au Printemps

23. prosince 2016 v 1:51 |  Události
Slavnostní výlohy v takzvaných Grands Magasins, velkých obchodních domech, jsou o každých Vánocích dlouho očekávané, připravované s velkou péčí a jak se zdá, i bez ohledu na náklady, a poté hojně navštěvované a obdivované. Jejich odhalení na začátku listopadu je vždycky doprovázené slavností, při které se "kmotry" výloh stávají hvězdy francouzské kultury nebo sportu.
Ty letošní výlohy v obchodním domě Printemps vyprávějí příběh dvou dětí, které se o vánoční noci probudí v obchodním domě a procházejí jednotlivá patra.Upřímně řečeno, já tam většinou chodím až večer, když je obchoďák zavřený. Výlohy jsou ve tmě lépe vidět a navíc před nimi už není tolik lidí - a navíc nemusím chodit dovnitř.


Každá z výloh letos představuje jeden z druhů luxusního zboží, ať už jsou to boty na závratných podpatcích značky Jimmy Choo, oblečení značky Chanel, luxusní parfémy, potraviny a sladkosti, nebo křisťálové sklo. Pro výlohy Printemps jsou každoročně typické panenky, které výlohy oživují.Myslím, že kdybych byla dítě, asi nejvíc ze všeho by se mi líbila výloha se zvířátkovou kapelou. Hrají králíci, myši, sovy a další havěť.
Samozřejmě, že to vše je přehnaně barevný kýč, ale jednak je to rozzářeným dětem jedno, a jednak to tak trochu k Vánocům patří.

Hned vedle Printemps stojí další obří obchoďák Galeries Lafayette. Tady atrakce pokračují - pro jeho výlohy platí totéž, jako pro Printemps; jsou také plné pohyblivých figurek, hraček a luxusního zboží.
Pokud budete o svátcích v Paříži, a zvlášt pokud budete mít sebou děti, určitě se na boulevard Haussmann vypravte, ta podívaná za to stojí.


9. obvod, boulevard Haussmann


Jak se tam dostat: metro Havre Caumartin (linka 3 a 9) nebo Chaussée d´Antin (linka 7, 8 a 9)


 


Komentáře

1 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 25. prosince 2016 v 18:58 | Reagovat

Je to asi trošičku kýč, ale z fotek mi to přijde takový docela hezky pohádkový! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama