Jezero Minimes / Lac des Minimes

22. října 2016 v 12:00 |  Za okružním bulvárem
V severovýchodní části vincenneského lesa, asi deset minut hezkou procházkou od Zahrady tropické agronomie, kterou jsme tady viděli minule, narazíme na šest hektarů velké umělé jezero, jehož velkou část zabírají tři ostrovy. Jen jeden z nich, ten nejmenší, je přístupný veřejnosti, na dalších dvou je chráněná fauna i flora a lidé tam nesmějí.
Jezero, vytvořené v roce 1866, bylo až do roku 1974 napájené z řeky Marny, ale po postavení dálnice A4, která znamenala konec činnosti přečerpávací stanice, je voda přiváděna přes další vincenneské jezero Lac de Gravelle ze Seiny.
Zatímco severní část jezera je se svou půjčovnou lodiček a můstkem na ostrov Île de la Porte Jaune více turistická, na jižní straně, lemované jen cestou pro pěší, najdete víc klidu. Je zde povoleno chytání ryb a hnízdí tady spousta vodních ptáků.Ještě trochu historie - nezvyklý název jezera připomíná klášter řádu Nejmenších bratří (francouzsky "les Minimes"), který v těchto místech stával až do doby, kdy byl zakládán vincenneský park.
Na horních dvou fotografiích vidíme prosvítat mezi stromy červené zdi na západní straně jezera. Stojí tam dvě hezké budovy, postavené ve stylu Ludvíka XIII.
Z jezera vytéká směrem k východní straně parku divoce vypadající potok. Právě kolem něho se sem dostaneme od Zahrady tropické agronomie.

Procházka kolem jezera se dá spojit nejen s návštěvou Zahrady tropické agronomie, ale dá se odtud přes les dojít až k botanickému parku Parc floral (ještě tady na blogu nebyl, ale časem bude), a k vincenneskému zámku.


Jak se tam dostat: RER A Fontenay-sous-Bois nebo Nogent sur Marne 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama