Neděle v Jardin des Plantes - Dimanche dans le Jardin des Plantes

10. července 2016 v 12:00 |  5. obvod
Jardin des Plantes je jedním z nejhezčích pařížských parků. Svou rozlehlou středovou plochou, složenou z květinových záhonů, které odhalují pohled na Velkou galerii evoluce, kterou jsme tady už viděli, a dalšími muzei, na které se podíváme někdy jindy, dlouhými stinnými alejemi, řadou starých skleníků, malou zoologickou zahradou a dalšími příjemnými zákoutími přitahuje Pařížany i turisty. A že jich tam v prosluněném nedělním odpoledni vždycky je.


Zahrada je doslova posetá sochami, které většinou pocházejí z konce 19. století. Tato nahoře se jmenuje Lovec medvíďat (z dálky to moc není vidět, ale ten lovec, kterého právě dostihla matka medvědice, která se přišla pomstít, má u pasu přivázaného malého mrtvého medvídka).Ne na všechny trávníky se tady smí vstupovat - tam, kde je to dovoleno, to v hezkém počasí vypadá jako po bitvěRůžová zahrada v horní levé části zahrady (při pohledu od nábřeží) nabízí celé léto spoustu kultivarů těch nejkrásnějších růží
Jardin des Plantes
5. obvod, quai Saint-Bernard nebo rue Geoffroy Saint-Hilaire (a další vchody po obvodu zahrady)Jak se tam dostat: metro Censier Daubenton (linka 7), Jussieu n(linka 12) nebo Gare d´Austerlitz (linka 5 nebo 12)

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama