Procházka po Buttes Bergyere - Una balade à Buttes Bergeyre

11. října 2015 v 12:00 |  19. obvod
Na dnešní nedělní procházku vás pozvu do vzdáleného 19. obvodu, na půvabné místo na vrcholku malého kopce, které bylo, stejně jako vedlejší park Buttes-Chaumont, vytvořeno na zbytcích sádrovcových lomů, které tady, na severovýchodě města, ležely ještě v 19. století. Po ukončení jejich provozu byl kopec upravený a byl na něm vytvořený zábavní park. V roce 1918 ho nahradil stadion klubu Olympique Paris, na kterém se kromě fotbalu hrálo i ve Francii tak populární ragby. Po zbourání stadionu v roce 1926 bylo na nově vzniklých parcelách na vrcholku kopce vytvořeno pět ulic s malými malebnými domky, mezi kterými později vyrostly další, už vyšší domy,
Tato malá čtvrť je přístupná jen po jedné silnici, která ji spojuje s boulevardem Mathurin Moreau, a po dvou dlouhých schodištích. Viděli jsme ji tady už jednou v zimě, teď se podíváme, jak vypadá v letním ránu.

Uličky, které vedou západním směrem, se stýkají u vyhlídky, pod kterou leží ve svahu jedna z pařížských sdílených zahrad. Za mřížovým plotem vyhlídky se před námi otevře pohled na Montmartre. Už jen kvůli němu stojí za to sem vyšplhat.

Pohled z nezvyklého úhlu přes šedivé střechy s červenými komíny. Myslím, že se mi nikdy neomrzí.Jak se tam dostat: metro Colonel Fabien (linka 2) nebo Buttes Chaumont (linka 7bis)

 


Komentáře

1 Olga Suchomelová Olga Suchomelová | E-mail | 11. října 2015 v 12:40 | Reagovat

Opět kouzelné fotky neobyčejně půvabných míst - jak je to milé prohlížet si to za klidného nedělního poledne! :-) Jinak - mám stejný pocit, totiž že pohled na pařížské střechy s červenými komíny se mi neomrzí.
Uličky, malebné domy, zahrady a záplava květin jsou úžasné, moc se mi na Pařížanech líbí, že si dovedou své okolí takhle s láskou vyzdobit.
P.S.: a ta kočka s myškou na střeše nemá chybu!! :-)

2 Aleš Aleš | 20. října 2015 v 22:20 | Reagovat

Prošel jsem si to tam (poctivě)cestou do Buttes-Chaumont po schodech u domu č. 54 z Avenue Simon Bolívar, je to opravdu hezké místo, navíc na Paříž překvapivě tiché, skoro jak po neutronové bombě - nikde ani francouzského živáčka,jen ti Češi :-)
Mimochodem - v září jsem byl konečně v Bretani. Povinně šedivé střechy, zamračený deštivý Atlantik, vítr, depka...
Znáte lepší náplast na takové zklamání než je stará dobrá Paříž?

3 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 22. října 2015 v 0:00 | Reagovat

[2]: Aleši, Paříž je přece náplast úplně na všechno!

4 Dana Dana | E-mail | 27. října 2015 v 11:40 | Reagovat

Tak toto místo jsem poprvé navštívila při své letošní květnové návštěvě a více méně omylem - došla jsem tam procházkou od trhu na Belleville, vyšplhala do schodů a propadla nadšení. Úžasný kousek a hodně se mi líbila i malá komunitní zahrada vedle vinice a malá "zdravá" komunitní prodejna potravin.A pak prudkými schody průchodem k parku Buttes Chaumont (také má pravidelná zastávka). Tentokráte jsem moc štěstí neměla - více než z poloviny se renovoval, takže pohyb po něm byl omezen. Příště.
Potvrzuji staré dobré pravidlo - jakékoli schody vedou k líbeznému zákoutí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama