Villa Flora v Musée Marmottan

18. září 2015 v 1:29 |  Muzea a galerie
Když v Paříži už několik dnů bez přestání prší tak, že je člověk hned promočený skrz naskrz, zbývají jako útočiště kavárny a muzea. To, které jsem navštívila ve středu, právě otevřelo krátkodobou výstavu s názvem Villa Flora. Je zde vystaveno osmdesát pláten, která nakoupili švýcarští manželé Hedy a Arthur Hahnloserovi v letech 1906 - 1936 do sbírky, umístěné v jejich vile Flora ve Winterthouru nedaleko Curychu. Sbírka, která je ve Francii vystavená poprvé, zahrnuje obrazy Renoira, Van Gogha, Matisse, Cézanna, Bonnarda, Vuillarda a dalších slavných malířů. Sbírka je zajímavá kromě jiného i proto, že se jedná o méně vystavovaná a tedy i méně známá plátna.
Bohužel je na výstavě zákaz fotografování, takže vám je nemůžu ukázat, ale v každém případě, pokud pojedete v příštích měsících do Paříže, nenechte si je ujít, opravdu stoji za to.


Muzeum kromě krátkodobých výstav nabízí i stálé sbírky. Je to především velká sbírka pláten Clauda Moneta, umístěná ve velkém podzemním sále, kterou muzeu odkázal malířův syn Michel v roce 1966. Můžeme si tady prohlédnout především celou řadu obrazů s motivy leknínů. Kromě toho má muzeum velkou sbírku obrazů impressionistické malířky Berthe Morrissot, kteří mu byly odkázány v roce 1993, a mnoho dalších cenných děl.
Za prohlídku stoji samozřejmě i samotná vila, ve které je muzeum umístěno.
Musée Marmottan
16. obvod, 2 rue Louis-Bailly
www.marmottan.fr

Výstava se koná do 7. února 2016, stálé sbírky včetně Moneta samozřejmě zůstávají i potom.
Otevřeno denně kromě pondělí od 10 do 18 hod
Vstupné 11 eur, snížené 6,50 eur (děti do 18 let, studenti do 25 let)

Jak se tam dostat: metro La Muette (linka 9)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama