Zvedací most v rue de la Crimée / Le pont levant de la rue de Crimée

30. srpna 2015 v 12:00 |  19. obvod
Ten zajímavý most jste tady už jednou viděli, ale stejně si to neodpustím a připomenu ho. Stojí totiž za to. Leží jen kousek od kavárny, kterou jsme si prohlédli minule, v místech, kde se Bassin de la Villette zužuje mezi starou budovou skladiště vpravo a novou budovou hostelu vlevo, a kde se z něho stává Canal de l'Ourcq.

Most pochází z roku 1885 a dnes už je památkově chráněný. Spojuje oba břehy kanálu a ve zvednuté poloze zároveň umožňuje, aby pod ním mohly proplouvat lodě. Viděla jsem ho nahoře už několikrát a vždycky to vytažení a spuštění bylo rychlé, proto mě tentokrát trochu udivilo, že byl nahoře už když jsem se k němu z dálky blížila a že zůstával pořád ve stejné poloze, i když už pod ním pak nic nepodeplouvalo. Most, ovládaný centrálně na dálku, se zkrátka zasekl.Jak je vidět na první fotce, pro pěší je vedle mostu vybudovaná klenutá lávka, po které mohou přecházet, i když je most nahoře. Dostanete se s ní až do úrovně zvednutého mostu. Za ním je vidět celá vodní nádrž na druhém konci s Rotundou, ve které najdete restauraci s hezkou zahrádkou.Pohled z lávky na druhou stranu směrem k parku de la Villette. Zámečkáři stále rozšiřují pole své působnosti.Celkový pohled na Bassin de la Villette z mostu nad zdymadlem, za kterým do této vodní nádrže ústí úzký Canal Saint-Martin. Zvedací most leží na druhé straně vodní plochy.
Z pravého břehu odplouvají vyhlídkové lodě směrem ke Canal de l'Ourcq a Canal Saint-Denis, se kterými se můžete podívat nejen do parku de la Villette, u kterého se oba kanály kříží, ale až za Paříž do obce Pantin.


Jak se tam dostat: metro Crimée (linka 7) nebo Laumière (linka 5)

 


Komentáře

1 Olga Suchomelová Olga Suchomelová | E-mail | 30. srpna 2015 v 15:35 | Reagovat

Další zajímavé a hezké místo. Do parku La Villette se chodíme podívat, je to tam hezky upravené a příjemné, ale podél vody jsme ještě nešli; tak snad někdy příště :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama