Villa Adrienne

21. srpna 2015 v 12:00 |  14. obvod
Dnes vás pozvu na místo, o kterém jsem už dávno snila. Když jsem při svých cestách do Paříže ještě bydlívala ve 14. obvodu v blízkosti place Denfert-Rochereau, chodívala jsem často kolem, ale nikdy jsem neměla štěstí, že by bylo otevřeno. Potom jsem na několika pařížských blozích viděla fotky, jak to uvnitř vypadá, a udělala jsem si v mapě oranžovou tečku, jako že sem určitě musím.
A pak jsem na to zapomněla, do čtrnáctky chodila málokdy a vzpomněla si, až když jsem šla nedávno nečekaně po druhé straně ulice a přes silnici uviděla otevřenou bránu.
Žádné historické povídačky vás tentokrát nečekají, snad jen to, že tohle snové místo bylo postaveno jako soubor soukromých rezidencí v druhé polovině 19. století a nese jméno své původní majitelky. Jde o parčík uprostřed vnitrobloku, z jedné strany lemovaný vilami, ponořenými v zeleni, a ze tří stran obestavěný nájemními domy z bílého kamene a červených cihel. Každý z devíti domů nese jméno nějaké významné osoby francouzské minulosti - hudebníků, spisovatelů i vědců.14. obvod, 19 avenue du Général Leclerc

 


Komentáře

1 Olga Suchomelová Olga Suchomelová | E-mail | 21. srpna 2015 v 12:44 | Reagovat

To je jednoduše nádhera! Úžasná oáza klidu a pohody uprostřed rušné Paříže :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama