Pavillon des Canaux

27. srpna 2015 v 12:00 |  Kavárny a restaurace
Často dostávám maily s žádostí o doporučení nějaké restaurace nebo kavárny, kterou mám vyzkoušenou a která není turistickou pastí. Něco takového se doporučuje hodně špatně, protože nemám v Paříži podobné místo, kam bych chodila tak často, abych se mohla zaručit, že se tam všem bude líbit. Naopak se snažíme chodit pokaždé jinam, poznat a vyzkoušet toho co nejvíc. Někdy je to zklamání, jindy zase nadšení, ale vždycky dobrá zkušenost.
Kavárna, kterou vám chci ukázat dnes, byla pro mě láska na první pohled. Je na místě, kam turista nezabloudí ani náhodou, takže tu budete pravděpodobně jedinými cizinci. Myslím, že se vám tam bude taky líbit.Kavárna, bistro a bar u vodní nádrže Bassin de la Villette, která spojuje dva vodní kanály na severovýchodě města, vznikla teprve v loňském roce v malém kamenném domku přímo u vody. Je tak trochu hipsterská a hodně, hodně, hodně neobvyklá. Chodí se sem za atmosférou a také za jednoduchou, zdravou a levnou kuchyní - k jídlu tady dostanete saláty, dvě tři teplá jídla, dobrou kávu (takovou tu pravou hipsterskou rovnou z pražírny) a celou řadu dalších nápojů a domácí dezerty.


Domeček, ve kterém kavárna sídlí, dřív pravděpodobně sloužil jako domov i kancelář správce a hlídače zdymadel na kanálech. I dnes domek vypadá jako trochu ulítlá domácnost, s velkým "obývákem" dole a malými místnostmi v patře, zařízenými jako skutečné pokojíčky. K dispozici je wifi, takže tady můžete strávit tolik času, kolik chcete, a klidně si rozložit notebook.


Když nenajdete místo u některého ze stolů, zbývá už jen koupelna...V letním slunečném počasí je nejhezčí posezení na velké terase před domkem s výhledem na vodu a lodě, které po ní plují. Připadáte si jako na dovolené (což vy pravděpodobně jste, ale připadají si tak i ti, kteří za půl hodiny už znovu musí sedět někde u kancelářského stolu).
Můj salát z avokáda, rukoly, pomeranče, krevet a quinoi byl výborný (ale ten afrikán jsem neměla odvahu sníst). Jedna praktická informace: objednává se u baru, kde rovnou zaplatíte a sami si vše odnesete ke stolu. Pokud si objednáváte jídlo, dostanete něco-jako-malý-budíček, ten si odnesete ke stolu a až začne zvonit, sejdete do suterénu do kuchyně a jídlo si přinesete. Je to nezvyklé, na druhou stranu se nemusíte starat o špinavé nádobí, to odnáší obsluha. Vodu v karafě a pečivo jako přílohu máte k dispozici zdarma.Pokud se sem vypravíte a budete si chtít domeček prohlédnout a vyfotit, přijďte raději dopoledne. Odpoledne a večer tady bývá tak plno, že už by se vám to fotilo špatně.

Pavillon des Canaux

19. obvod, 39 quai de la Loire
otevřeno pondělí až středa a neděle 10 - 24 hod, čtvrtek až sobota 10 až 1 hodJak se tam dostat: metro Laumière (linka 5) je nejblíž, ale hezká je i procházka podél kanálu od metra Jaurès (linka 2 a 5) 


Komentáře

1 David David | E-mail | 27. srpna 2015 v 16:37 | Reagovat

No to je prostě GENIÁLNÍ! Ulítlé kavárny mě berou, a tohle je ulítlé na kvadrát. Pochopil jsem to dobře, že v pokojíčkách jsou prostě nějaká místa na sedění (nebo snad i ležení) a na postavení hrnků či talířů a všechno ostatní je vlastně součást dekorace? Snad i celá ta kuchyň a taky ten budík. To ale asi nebude ten malý ohlašovací budíček :)
Marně vzpomínám, zda jsem něco podobného viděl v Praze, bojím se, že ne. Rozhodně ne takhle dovedené do konce, včetně pojetí obsluhy. Moc se mi to líbí.

2 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 27. srpna 2015 v 16:58 | Reagovat

To je super, boží, úžasný. Prostě nádhera, ten interiér je skvělej a nápad s vanou je opravdu geniální. :D

3 Eva Eva | 27. srpna 2015 v 21:11 | Reagovat

Milé, ulítlé, veselé, originální, pohodové...moc,moc se mi to líbí! :-)

4 Bára Bára | 20. září 2015 v 12:29 | Reagovat

Děkuji za báječný typ.Byla jsem tam 17.9.15 a byla jsem nadšená.Příjemná atmosféra,krásné,čisté a ulítlé prostředí /okolo kanálu taky zajimavé.Za rohem je vysouvací most/.V kavárně sděli jak pánové vkravatě s notebooky,tak mládezž a ten pokojík vpatře je zas pro děti.Vážně krásné!

5 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 25. září 2015 v 0:09 | Reagovat

[4]: Báro, tak to mě moc těší, že se Vám tam líbilo.

6 Bára Bára | 3. října 2015 v 14:31 | Reagovat

Děkuji za bezvadný typ, před 14 dny jsem se tam byla podívat, protože jste mně zaujala popisem téhle kavárny. Byla jsem opravdu nadšena, jednak prostředí kolem kanálu je pěkné a hlavně kavárna sama je opravdu vtipná. Milá obsluha, příjemné prostředí, bláznivý interiér. Je to kavárna, kam bych se klidně vrátila znova. Je stejně dobře pro dospělé jako pro děti. Opravdu bezvadná! Ještě jednou děkuji!
Bíra

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama