Kavárna v Opatském paláci / Un café dans le Hôtel abbatial

8. srpna 2015 v 12:00 |  6. obvod
Ti, kdo navštíví Paříž v příštích dvou týdnech, se mohou podívat na jinak přísně uzavřený dvůr bývalého opatství Saint-Germain-des-Prés. V květnu jsem ho fotila přes mříž a tentokrát jsme se mohli podívat i dovnitř. Katolická škola, která zde od roku1977 sídlí, dvůr totiž otevřela veřejnosti a na tři prázdninové týdny tady zřídila letní kavárnu.
Našla jsem to náhodou ve středu na internetu a ve čtvrtek už jsem seděla pod starým kaštanem na nádvoří a usrkavala spritz.Z nádvoří je vidět zadní část kostela Saint-Germain-des-Prés

Cestou na toaletu můžete obdivovat i staré schodištěOpatství sídlilo v typické staré pařížské budově stylu Ludvíka XIII. z červených cihel a bílého kamene, která byla postavená v roce 1586. Prvnim obyvatelem byl kardinál Bourbon. Opatství se tehdy rozkládalo na velkém prostoru kolem kostela Saint-Germain-des-Prés na místě několika dnešních ulic.
Pohled na opatství z krásného náměstí place Furstemberg, které nese jmeno kardinála, který v opatství působil na začátku 18. století. V prostorách dnešního náměstí se dřív rozkládal čestný dvůr opatství.

Pokud budete v Paříži, zastavte se tady a vychutnejte si klid v jinak tak živé a rušné čtvrti. Bohužel, tato netypická kavárna je otevřená jen do 23. srpna 2015.


6. obvod, 3 rue de l'Abbaye
 


Komentáře

1 Olga Suchomelová Olga Suchomelová | E-mail | 8. srpna 2015 v 12:27 | Reagovat

Nádherné místo!
Děkuji (jako pokaždé, když si Váš článek přečtu a zase se dozvím o některém z půvabných míst) :-)
Olga

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama