Tržnice / Marché Saint-Quentin

13. července 2015 v 12:00 |  10. obvod
V době přestavby Paříže v polovině 19. století vyrostlo po celém městě mnoho krytých tržnic. Všechny byly postaveny v podobném stylu - kovová konstrukce nesla vysoké oblouky prosklených oken a stěny z režných cihel byly vyskládány do barevných ornamentů. Některé z nich byly postavené v nově se rozvíjejících čtvrtích, jiné nahradily menší a nevyhovující staré tržnice a některé našly svoje místo na nových bulvárech v centru města. To je i případ tržnice, do které se podíváme dnes a která stojí v blízkosti obou velkých nádraží - Gare du Nord a Gare de l´Est.
Francouzské tržnice jsou se svými vůněmi, barvami a horami zboží pastvou pro oči a vlastně pro všechny smysly. Každý si tady najde to svoje. Moc ráda se procházím úzkými uličkami mezi vyskládanými pyramidami ovoce, pulty s pečivem a sýry nebo regály s rybami a masem a většinou se nemůžu vynadívat a nevím, co dřív.
V této tržnici, do které zabloudí jen málokterý turista a která je proto jedna z nejautentičtějších ve městě, můžete nechat naplno propuknout nakupovací mánii - ceny tu bývají vcelku přijatelné a najdete tady všechno, po čem zatoužíte a na co budete mít chuť. Kromě nákupu se tady můžete rovnou i najíst u několika stánků s hotovými jídly, většinou exotickými, nebo si dát u pultu kávu.
Hned bych se tam zase vypravila.

Marché Saint-Quentin
10. obvod, 85 bis boulevard Magenta


Jak se tam dostat: metro Gare de l´Est (linka 4, 5, 7)

 


Komentáře

1 jana jana | E-mail | 13. července 2015 v 18:10 | Reagovat

Ach, to vypadá skvěle...

2 jarka jarka | E-mail | 15. července 2015 v 20:07 | Reagovat

Sladká Paříž... krásná tržnice ... a nabídka v ní ... nádhera nádhera ... tam bych strávila hodně času

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama