Berlínská zeď před Gare de l´Est - Le Mur de Berlin devant la Gare de l´Est

23. června 2015 v 12:00 |  10. obvod
Přímo před Východním nádražím najdete až do 8. července neobvyklou výstavu. Připomíná Berlínskou zeď a především umělce, kteří ji pomalovali, nejdříve z té západní strany a později i z východní.
Výstava se skládá z betonových panelů, vytvořených z části berlínské zdi, kterou odkoupil sběratel Sylvestre Verger. Nechal ji rozdělit na díly o rozměrech 1 x 1,20 m, které svěřil street artistům - především těm, kteří už od roku 1984 malovali na skutečnou zeď, ale i dalším slavným jménům tohoto druhu umění. Součástí výstavy jsou i dva krátké filmy o historii zdi.
A když Berlín, tak se vším všudy, i s trabanty.Ti, kteří malovali už v Berlíně a kteří jsou přítomni na této výstavě, vyzdobili i tři trabanty, které tady stojí. Autor toho nahoře, Thierry Noir, byl jedním z prvních Francouzů, který byl už v Berlíně. Na výstavě visí i jeho fotografie z Berlína s legendárním americkým umělcem Keithem Haringem.


Autorem jednoho z panelů je i Jeff Aérosol, ano, ten, který je autorem té ohromné nástěnné fresky u fontány Stravinski (můžete si ji připomenout TADY)Můj oblíbenec Jerôme Mesnager, kterého jste tady už taky mockrát viděli - a dole potom další a další, stejně tak slavní


Přehlídkou před nádražím expozice ještě nekončí. Po levé straně nádraží vede ošklivá rue d´Alsace s hezkým schodištěm, a když po něm vyjdeme nahoru, najdeme pokračování.Zeď, která odděluje toto divnou a večer určitě i nebezpečnou ulici od kolejiště nádraží, teď posloužila jako model té berlínské

Další expozici street artu najdete i na nedalekém Gare du Nord. Není sice součástí této výstavy, ale i tam jsou přítomni ti nejslavnější - jen musíte trochu hledat, díla jsou různě poschovávaná na nástupištích a dost těžko se hledají.


Gare de l´Est
10. obvod, Place du 11 novembre 1918

 


Komentáře

1 Dana V. Dana V. | E-mail | 23. června 2015 v 13:02 | Reagovat

No to je škoda! přijedeme na Gare de l´Est až 10. července! Aspoň to tedy vidím díky Vám!
Půjdeme se tedy podívat na rue d´Alsace.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama