Maurice de Vlaminck - výstava / exposition

28. května 2015 v 12:00 |  Muzea a galerie
O svém nadšení z výstavy Maurice de Vlamincka jsem se tady už zmiňovala. Jeho dílo jsem předtím znala jen hodně povrchně a proto to pro mě byl objev a ohromný zážitek.
Výstavu najdete v Malmaison, hned na začátku aleje, která vás přivede k zámku, o kterém jsme mluvili minule. Po levé straně leží malmaisonská radnice a vpravo hezká industriální budova staré továrničky, kterou město zrekonstruovalo na kulturní a výstavní centrum.
Bohužel se na výstavě nesmí fotit a opravdu na to hodně dbali, takže vám můžu ukázat jen vstup do výstavních prostor.Maurice de Vlaminck se narodil 4. dubna 1876 v Paříži, ale prožil skoro celý svůj život ve Vésinetu, v Chatou nebo Rueil, městečkách západně od Paříže v blízkosti Malmaison. Zajímavé je, že i když začal malovat velmi brzy, nejdříve se živil jako profesionální houslista a také jako profesionální cyklista (renesanční člověk zkrátka).
Začínal malovat jako post-impresionista, později svými čistými barvami, vytlačovanými přímo z tuby, patřil mezi fauvisty, ale v jeho díle jsou vidět i vlivy kubismu. Ovlivnilo ho dílo Vincenta Van Gogha a Cézanna, a také jeho přátelé, především Picasso a Braque, jejichž vliv se dá na jeho obrazech jasně číst.AutoportrétVangoghovské jasné barvy nejdřív...... vliv Cézanna o něco později...


... a Picassův vliv v době kubismu...Pokud jedete do Paříže v příštích dnech a de Vlaminck se vám líbí, neváhejte, výstava je se svým množstvím vystavených děl opravdu ohromující. Navíc to není tak daleko a dá se tam dostat poměrně snadno.


Atelier Grognard
6 avenue du Château de Malmaison
92500 Rueil - Malmaison (Hauts-de-Seine)

Otevřeno do 8. června 2015, denně od 13,30 do 18 hod
Vstupné 6 eur


Jak se tam dostat: buď RER A do stanice "Rueil-Malmaison" a potom pěšky nebo autobusem 27 do stanice "Le château". Druhá možnost je metrem 1 do La Défense, a odtud autobusem 258 přímo do stanice "Le château". Pozor, linka 258 má více tras a konečných, vy musíte jet tím autobusem, který má červené (a ne žluté) číslo.
Malmaison leží v zóně 3. Pokud pojedete RER, budete potřebovat speciální lístek Billet Origine Destination (měl by na tuto trasu stát kolem 3-4 eur), na autobus potom potřebujete jízdenku Ticket+. Pokud byste jeli metrem a potom autobusem, potřebujete jen dvě jízdenky Ticket+.


 


Komentáře

1 Věra Věra | E-mail | 28. května 2015 v 12:54 | Reagovat

Poslední článek-krása, krása !!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama