Rue Oberkampf

12. dubna 2015 v 12:00 |  11. obvod
Jednou z dlouhých pařížských ulic, které dříve představovaly jediné spojení města s jeho východními předměstími a které jsou dodnes obchodními tepnami, je i rue Oberkampf. Přivede vás z centra od place de la République až pod kopec čtvrti Ménilmontant.
Dříve v této lidové čtvrti sídlili dělníci, drobní obchodníci a chudí řemeslníci. Jejich dílny a obchody se však dnes pomalu proměňují na byty a módní lofty nebo na kanceláře a ateliéry. Mnohé restaurace a kavárny, kterým dodnes zůstaly původní staré vývěsní štíty, sídlí ve starých obchodech, takže leckteré z nich nesou nápis Káva - víno - uhlí nebo Strojní zařízení. Je to tady lidové, multietnické, pestré a hlavně v poslední době hodně, hodně módní, především večer, když otevřou všechny bary a vinárny. Večer se prostě z celé Paříže jezdí pařit do rue Oberkampf.Mezi všemi těmi obchody s typickými francouzskými potravinami, zdravou výživou a etnickými kuchyněmi nesmí chybět ani Sklep polski manorek s polskými potravinami. Ne, českého tady není nic.
Ulice je samozřejmě také protkána pasážemi a dvory s dílnami a ateliéry. Některé jsou veřejně přístupné, do jiných se dostanete náhodou, když zrovna někdo nechá otevřeno. Všechny jsou půvabné, více či méně ošuntělé a můžete se vsadit, že jsem jich už prošla celou řadu. Ten největší a možná i nejhezčí obytný dvůr s názvem Cité du Figuier jsme už viděli před časem TADY, do dalšího se podíváme ještě příště. Dnes vejdeme do dvora domu číslo 160 v horní části ulice pod metrem Ménilmontant.

Jak se tam dostat: metro Ménilmontant (linka 2) nebo Parmentier (linka 3) 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama