Lac Daumesnil

15. února 2015 v 12:00 |  12. obvod
Dnes je neděle a proto si uděláme procházku kousek za město. Vypravíme se spolu na kraj Paříže, kde za periferikem, ale stále ještě ve 12. obvodu, začíná park Bois de Vincennes. Jen pár kroků od metra se tady rozkládá jezero Lac Daumesnil, se svými 12 hektary největší ze všech čtyř jezer, které v parku najdeme. Kolem jezera vede turistická cesta, která nás přes most přivede na dva ostrovy, které leží uprostřed - Île de Reuilly a Île de Bercy.
My jsme se do parku vydali na Nový rok, kdy sice svítilo slunce, ale vzduch byl ledový, po předcházejících teplých dnech přes noc trochu přituhlo a hladina byla pokrytá tenkým ledovým škraloupem.

Jen na ukázku, jak je jezero blízko Porte Dorée a tedy nejbližší stanici metra. V dálce vidíme Palais de la Porte Dorée, kde jsme před časem viděli Muzeum imigrace a Akvárium.Na západním břehu jezera, přiléhajícímu téměř k zástavbě u Porte Dorée, je umístěná půjčovna lodiček. Ty jsou teď smutně vyrovnané na hromadě a čekají na jaro. Myslím, že ten, kdo v Paříži hledá romantiku, by se měl v létě vypravit právě sem.

Když se vydáme po pěšině, vedoucí po jižním břehu ostrova, dojdeme za chvíli k sousoší, které svými postavami připomíná, že se v blízkosti nachází Budhistické centrum s pagodou. I když bývá obvykle pořád otevřené, bohužel právě na Nový rok zavřeli a proto se sem vypravíme někdy jindy. Prý to stojí za to.


Můstek nás převede na první z ostrovů, kde uvidíme na nízké skále romantický altán. Když ho obejdeme až k vodě, dostaneme se do umělé krápníkové jeskyně. Obojí to tak trochu připomíná park Buttes-Chaumont, který mnozí znáte.

Z ostrovů máme hezký výhled na oba břehy jezera a také na vysokou umělou skálu v nedaleké zoologické zahradě, která byla loni znovu otevřená po dlouhé rekonstrukci. Pokud jedete do Paříže s dětmi, mohl by to být tip na příjemně strávené odpoledne (vstupné do ZOO je ale dost vysoké - dospělí 22 eur a děti podle věku 14 - 16,50 eur).

Nevím, co je to za keř, ale opravdu kvetl 1. ledna.Jak se tam dostat: metro Porte Dorée (linka 8)


 


Komentáře

1 jana jana | E-mail | 15. února 2015 v 16:39 | Reagovat

Keř je Viburnum farreri, kalina vonná (nebo nejvonnější? teď nevím). A takhle brzy kvete, potkáte ho i v Praze.

2 Jarka Jarka | E-mail | 16. února 2015 v 13:19 | Reagovat

Hezká procházka i fotky... díky ...
s tím keřem je to zajímavé ...tak nádherně kvete v zimě... příroda je čarodějka.
Už se těším na další vycházku. J.

3 Paříž-pro-pokročilé Paříž-pro-pokročilé | 21. února 2015 v 19:19 | Reagovat

[1]: Děkuji, Jano, vůbec jsem ho neznala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama