PARIS ON LINE 4 - Jezero Daumesnil a Eiffelovka / Lac Daumesnil et la Tour Eiffel

2. ledna 2015 v 0:17 |  Různé
Jak na Nový rok, tak po celý rok? Fajn, to bych brala.


Na velké jezero v parku Vincennes se podíváme podrobněji jindy, teď jen pár fotek z novoroční procházky. Přituhlo tady proti minulým dnům a jezero bylo místy pokryté tenkou vrstvu ledu. Kdo neuklidil včas všechny lodky, našel je zamrzlé. Lidí tady bylo jak na Václaváku.
Nic to ovšem nebylo proti tomu, co se valilo pod Eiffelovkou. Chtěla jsem se hlavně podívat na velkou skleněnou kouli se stromky, která stojí přímo pod věží, ale brzy jsem pochopila, ze to nebyl dobrý nápad.
Při loňské rekonstrukci prvního patra věže byla vytvořená část podlahy ze skla, takže máte pod nohama 57 metrů propast. Na fotkách to vypadá dost působivě. Až někdy půjdu kolem a nebude tam žádná fronta (to byl pokus o vtip), tak se na to taky vyjedu nahoru podívat.


Při pohledu zespodu jsou to ty modře nasvícené plochy. Kromě chůze po skle si návštěvníci mohou v prvním patře zabruslit na kluzišti, kde půjčují i stylové modré brusle.

Tohle leželo pod Eiffelovkou přímo uprostřed křižovatky.


Fantazie mi běží na plné otáčky, jak se snažím pochopit, jak se to tam mohlo dostat.
 


Komentáře

1 Olga Suchomelová Olga Suchomelová | E-mail | 2. ledna 2015 v 6:46 | Reagovat

To je hezká hádanka na konec :D :D Já bych si tipla, že to původně měla být nějaká grilovačka, leč pak se plány změnily a kuřete již nebylo třeba... :-)
Jinak opět děkuji za krásné fotky - když už se do Paříže nemohu podívat, tak mi to takhle krásně zprostředkujete. Byla to moc hezká novoroční procházka! :-)
Olga

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama