PARIS ON LINE 7 - Rue Saint-André-des-Arts, place Saint-Michel a rue Chanoinesse

5. ledna 2015 v 14:41 |  Různé
To on line psaní mi tentokrát moc nevycházelo, bylo toho víc, než se dalo zvládnout, a večer už nezbývalo moc sil. Poslední a tedy včerejší nedělní den dopisuji proto už z Prahy, odkud si vyrazíme na krátkou pařížskou večerní procházku místy, kudy ráda chodívám.O křižovatce ulice de Buci, kde se stýká několik dalších ulic a kde najdeme ve dne obchody s potravinami, otevřené a předsunuté daleko do ulice, a večer velké množství restaurací, kaváren a bister, jsem tady už jednou psala. Kdo by čekal, že aspoň v zimě se pouliční život přesune dovnitř, mýlil by se. Tady to na ulici žije i v mrazu.


Z křižovatky se vydáme po rue Saint-André-des-Arts, také plné světel, obchodů a kaváren


Kdo má rád romantiku, může odbočit do malé pasáže Cours du Commerce Saint-André. O pasáži i historii místní slavné restaurace Le Procope jsem TADY taky už psala, stejně jako o pozůstatcích pařížských hradeb, které v těchto místech vedly, a které nechal postavit král Philippe-Auguste. Základ jedné z hradebních věží je zde dobře vidět přímo uprostřed jedné z restaurací.Ulice nás přivede až na place Saint-Michel, do které ústí také široký boulevard Saint-Michel ("...tam jsem včera šel s Marie-Claire...". Vždycky mě ta písnička tady napadne, Petr Janda by ze mě měl radost.)

Kolem překrásně nasvíceného knihkupectví Gibert Jeune se můžeme dostat do spleti uliček kolem rue de la Huchette, jenže toto turistické šílenství nás nebere a proto se vydáme přes most směrem ke katedrále Notre-Dame. Milujeme uličky přímo za ní, kam se turisté nevydávají a kde i v rušných dnech můžete být sami.


V rue Chanoinesse už jsme spolu taky byli (TADY) a viděli jsme, kromě jiného, i tuto restauraci, po které se vine stará vistárie, a která má vždycky bohatou venkovní výzdobu. Tentokrát k ní přibyl i betlém, rozložený přímo na chodníku před vchodem. I s ledními medvědy, kteří letos dost nepochopitelně k vánoční výzdobě v Paříži patří.

Ježíšek se tady narodil jako už poměrně odrostlý školák, ale i tak to vše v úzké ulici působí půvabně. 


Komentáře

1 Michal Ptáček Michal Ptáček | 6. ledna 2015 v 12:59 | Reagovat

Kromě Petra Jandy by z Vás určitě měl radost Jan Antonín Pacák, který podle mě ve skutečnosti tuto píseň jako bubeník Olympicu nazpíval. Taky ji mám rád.

2 Kateřina Kateřina | 29. ledna 2015 v 17:25 | Reagovat

Chtěla jsem Vám poděkovat za Vaše články Paris on line na přelomu roku. Ležela jsem doma s chřipkou a prvními články jste mě tak navnadila:), že jsem vytáhla všechny knížky a fotky z Paříže a docela pěkně se mi marodilo:) Děkuju, bylo moc fajn takhle mrknout on line:)

3 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 29. ledna 2015 v 20:47 | Reagovat

[2]:Kateřino, děkuji, to je od vás milé. Těší mě, že jsem Vám udělala radost :-)
HanaF

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama