PARIS ON LINE 5 + 6 - Saint-Denis, Picasso a Printemps

4. ledna 2015 v 1:45 |  Různé
Včera uz na psaní nebyly síly a čas, tak to dnes spojíme. Včera jsem se znovu po letech vrátila do baziliky v Saint-Denis a strávila jsem tam opět spoustu času. Je to jedna z prvnich gotickych katedrál vůbec, navíc pohřebiště francouzských králů, takže je tam toho spousta k prohlédnutí. Tady dole vidime náhrobek Ludvíka XVI. a Marie Antoinetty.


Dnes jsem pro změnu viděla Picassovo muzeum, které v říjnu znovu otevřelo po několikaleté rekonstrukci. Naposledy jsem tu byla v roce 2004 a proti tomu, jak jsem si muzeum pamatovala, mi ted připadá mnohem obsáhlejší a bohatší. Pokud plánujete návštěvu, určitě si předem přes internet kupte vstupenku, fronty jsou tu bez ní na dvě a více hodin. I se vstupenkou jsem čekala půl hodiny.Samozřejmě, že se na obě místa podíváme ještě podrobněji. Kromě toho vás čeká se mnou taky prohlidka jednoho z nejkrásnějších paláců na Île-Saint-Louis a jednoho středověkého domu v Marais. Dnes bylo totiž tak strašné upršené počasí, že se nic jiného, než dlouho plánované interiéry, nedalo podnikat.
Taky jsem vešla do pár kostelů a mám nové betlémy, uvidíme, jestli to bude příští týden ještě aktuální. Zatím jen jeden obrázek z kostela sv. Medarda, který jsme tady viděli před Vánoci, kde do jeslicek přibyl Ježíšek.Ještě bych málem taky zapomněla na vánoční výlohy v obchodním domě Printemps. Každý rok je sponzoruje nějaká drahá značka, letos je to Burberry a výlohy jsou pojaté jako cesta malých panenek, navlečených do typických Burberry pršiplášťů, z Londýna do Paříže.A na závěr ještě něco pro dámy, už ne z Printemps, ale z opačného konce Paříže. Ty lodičky jsou z čokolády a jen na vás záleží, jestli budete letos našlapovat v hořké nebo sladké mléčné.

 


Komentáře

1 Eva Eva | 4. ledna 2015 v 9:07 | Reagovat

Picassova socha Muže s ovcí je na malém náměstíčku ve Vallauris v Provence. Také je tam jeho muzeum. Jean Marais zde na sklonku života tvořil a má zde hrob.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama