Vánoční trh na Champs Elysées - Marché de Noël aux Champs Elysées

22. prosince 2014 v 12:00 |  8. obvod
V dolní části Champs Elysées, tam, kde širokou třídu lemují řady stromů, stojí tradičně před Vánoci dlouhé řady dřevěných domečků vánočního trhu. Ke koupi se tady nabízí nejen spousta vánočních cetek a suvenýrů, ale především jídlo a pití, ať už k okamžité konzumaci, tak i k odnesení domů (hlavně různé krajové speciality - uzeniny, sýry, víno, foie gras, čokoláda a další sladkosti). Kromě toho tady najdeme malou bruslařskou plochu a v místech kolem Rond Point i kolotoče pro děti.
Já sem chodím hlavně na pečené kaštany a na vánoční atmosféru.

Francouzský svařák mi moc nechutná a na vánoční jablka, obalená v lepkavé červené polevě, jsem si nikdy netroufla - dokážu si totiž představit, že bych měla za chvíli cukr až ve vlasech. Ale vypadají krásně.


Jesličky se krčí trochu stranou utisknuté mezi hlučnými stánky. Hned vedle nich se v saních rozvaluje Santa, se kterým se můžete nechat vyfotit (no dobře, tak vaše děti). Druhý Santa na mě vyskočil z nedalekého křoví.


Kolem Rond Point, velkého kruhového náměstí uprostřed Champs Elysées, na kterém trh začíná a odkud se vine až dolů k place de la Concorde, je i letos krásná tradiční výzdoba z třpytivých koulí. Ti, kdo v Paříži letos před Vánoci už byli, nebo ti, kdo se dívali v neděli na pořad Jana Šmída, už vědí, že na zbytku Champs Elysées je letos nová výzdoba, a že vás tady kvůli navození vánoční atmosféry tak trochu klamu tou loňskou. Na tu letošní výzdobu se ve skutečnosti podíváme naživo až za pár dnů.

 


Komentáře

1 jana jana | E-mail | 23. prosince 2014 v 17:38 | Reagovat

Jablíčka vypadají dost jedovatě.

2 Paříž-pro-pokročilé Paříž-pro-pokročilé | 23. prosince 2014 v 22:54 | Reagovat

[1]: To je pravda. A ještě ke všemu dost umělohmotně :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama