Cité de l´Ermitage

10. prosince 2014 v 12:00 |  20. obvod
Poslední pozoruhodností, kterou navštívíme na rue de Ménilmontant, je krátká ulička hned pod dlouhou zdí, oddělující od ulice parčík kolem domu Carré de Baudouin, který jsme tady viděli minule. Na rozdíl od rušné a zaprášené hlavní ulice nás tady, v Cité de l´Ermitage, čeká exploze zeleně.


Za kamennou polozbořenou zdí hned na kraji stojí v křoví skrytý dům a hned naproti najdeme krásnou kovanou bránu se zanedbaným dvorkem a opuštěným stavením. Ještě nedávno na bráně visela cedule s nápisem Na prodej, kterou začátkem září vystřídalo povolení k rekonstrukci. Uvidíme, jak se dům po opravě vyloupne, protože cihlové schody se stříškou nad vstupem jsou krásné už teď.

Zadní strana slepé uličky je zarostlá vysokými stromy a keři tak, že se v nich domy až ztrácejí. Ten první zleva má malý vydlážděný dvorek, na kterém bydlí tahle krasavice.

Dvě staré a oprýskané sochy dívek v životní velikosti na zídce před jedním z domů jsou tak zarostlé v zeleni, že si jich na první pohled ani nevšimneme
V této části města je podobných koutů tolik, že se sem budeme ještě mnohokrát vracet. Pro tentokrát ale s létem končíme a příště už se ocitneme v současné roční době a počasí.


Jak se tam dostat: metro Jourdain nebo Pyrenées (linka 11)

 


Komentáře

1 Jindra Jindra | E-mail | 10. prosince 2014 v 14:17 | Reagovat

Již je to sice pár let, kdy jsme tam s mojí přítelkyní prozkoumávaly ty půvabné uličky, ale všechny jsme, jak teď vidím, nestihly vidět.Děkuji za další krásný pozdrav z nekonečně proměnlivé Paříže!

2 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 10. prosince 2014 v 23:17 | Reagovat

[1]:Jindro, děkuji za komentář. Problém je v tom, že podobných míst je tam tolik, že to člověk nemůže nikdy stihnout :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama