Knihovna Václava Havla - Bibliothèque Václav Havel

11. září 2014 v 12:00 |  České stopy v Paříži
Stavbu Knihovny Václava Havla ve čtvrti La Chapelle jsme tady průběžně sledovali. Před dvěma lety v létě vypadal TAKTO, dnes se podíváme na hotovou stavbu. Knihovna vznikla v rámci přestavby bývalého železničního překladiště, ze kterého zde byl vytvořený studentský areál. Knihovna byla spolu s vedlejším hostelem vestavěná do kovové konstrukce původního objektu a celé to vypadá dobře a hodně zajímavě.Celý objekt je energeticky samostatný; energie pochází ze solárních panelů a všechny technologie jsou tady ekologické a úsporné.
Knihovna sama o sobě, kromě svého názvu, nijak výrazně zajímavá není, uvnitř najdeme běžnou halu a dál se bez průkazky nedostaneme. Můžeme si ale prohlédnout interiér vedlejšího hostelu, odkud je krásný výhled do zahrady, která tady pod částí konstrukce mezi knihovnou a hostelem vznikla. V části budovy najdeme také pár obchodů a kavárnu s venkovní terasou.

Hned za plotem zahrady jezdí vlaky, vede tudy totiž mohutné kolejiště, vedoucí na obě velká nádraží - Gare du Nord a Gare de l'Est

18, obvod, La Chapelle, 18 rue Pajol


Jak se tam dostat: metro La Chapelle (linka 2) nebo Marx Dormoy (linka 12)
 


Komentáře

1 Michal Ptáček Michal Ptáček | 11. září 2014 v 12:44 | Reagovat

Řekl bych, že stavba může být vidět z béčkového RER cestou od letiště CDG při dojezdu ke stanici Gare du Nord? A v tomto směru tedy asi napravo?

2 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 12. září 2014 v 0:44 | Reagovat

[1]: Máte pravdu, je to po pravé straně těsně před tím, než vlak vjede do tunelu. Nedívala jsem se, jestli je z něj ten objekt vidět, taky si myslím, že aspoň trochu ano, ale fakt je zase, že to kolejiště je hodně nízko.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama