Ulička plná street artu - Une petite rue pleine de street art

3. března 2014 v 12:00 |  17. obvod
Dnes se vydáme metrem směrem na severozápad města a vystoupíme na place de Clichy, velkém a rušném náměstí, na kterém se sbíhají čtyři pařížské obvody - osmý, devátý, sedmnáctý a osmnáctý.


Uprostřed náměstí stojí na vysokém soklu pomník maršála Moncey, který připomíná boje národních gard proti Rusům v bitvě o Paříž roku 1814, k níž došlo na tomto místě, kde tehdy stávala městská brána. Autorem pomníku je sochař Amédée Doublemard, který je také autorem tří basreliéfů na soklu.
Z náměstí vybíhá sedm ulic a nás dnes bude zajímat ta nejužší z nich - rue Biot. Na jejím rohu stojí divadlo L´Européen, jehož čelní zeď je vyzdobená malbami tří nejznámějších a nejobdivovatelnějších pařížských street artistů.


Mezi tyto tři klasiky street artu patří Jerôme Mesnager, jehož bílého panáčka už jsme tady viděli několikrát, Mosco se svými barevnými zvířaty, ptáky a motýly, a Jeff Aérosol, jehož černobílé postavy, vždy kombinované s dotykem červené, se tady na blogu už taky objevily.


V poměrně krátké a úzké uličce stojí nízké činžáky z 19. století, které mají téměř všechny v přízemí obchod nebo - což je ještě lepší - kavárnu nebo restauraci, kterých je tady opravdu dost pro všechny peněženky. Samozřejmě i na zdech většiny domů v ulici pokračují další obrazy a - bohužel - často i hloupé tagy.Na konci uličky najdeme naproti hezké pekárně malý pokus o parčík a i na zdech, které ho obklopují, můžeme vidět další a další freskyUlička ústí do barevné a živé rue des Dames, kde je koncentrace kaváren, bister a restaurací ještě vyšší. Doporučuji návštěvu především v letní večery - to jsou všechny podniky obklopeny hrozny návštěvníků, kteří postávají na chodníku, popíjejí a baví se dlouho do večera. Bydlet bych tady asi nechtěla, ale jako typickou pařížskou atrakci to beru všemi deseti. Koneckonců, podíváme se tam hned příště.


Jak se tam dostat: metro Place de Clichy (linka 2 a 13)

 


Komentáře

1 Elisa Elisa | E-mail | Web | 6. března 2014 v 11:58 | Reagovat

Je crois que tu le sais Hana: j´aime l´art de rue.
Ici, il y a des pièces remarquables!
Bisous et merci pour une autre découverte parisienne
Elisa

2 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 6. března 2014 v 21:35 | Reagovat

[1]: Merci, Elisa, pour ce commentaire, il y a tant de street art à Paris pour découvrit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama