Rue des Dames

5. března 2014 v 12:00 |  17. obvod
Minule jsem vám slíbila tah po rue des Dames, která se vine klikatě starou zástavbou přes 17. obvod. Po celé své délce je plná módních barů a bister, kaváren, vinoték, restaurací, galerií a malých obchůdků se vším možným. Není zamořená turisty, takže je ideální k poznávání ryzího pařížského života, především toho večerního, ale svůj půvab tady má i bohatá a líně pomalá snídaně s výhledem do ulice nebo odpolední káva.
Popsat vše, co je tady k nalezení, není v mých silách, tak se spíš pro inspiraci jen tak podíváme na hromádku obrázků.
Za nahlédnutí stojí, samozřejmě, i úzké okolní uličky, kolmé na rue des Dames. V některých najdeme i důstojně se tvářící vysoké domy s kamennou zdobenou fasádou, nebo pro změnu vjezdy do strašidelných dvorů s garážemi.


V čísle 10 v rue Nollet prožil dětství básník Paul Verlain poté, co se jeho rodiče přestěhovali do Paříže z Metz, kde se narodil šest let předtím. Další podobnou desku najdeme hned za rohem, kde žil dalších pět let.Když už tady tak vychvaluji tamní večerní život, měla bych sem dát také večerní fotky. Pokoušela jsem se o ně několikrát, jenže - i když se to z fotky nezdá - ulice je dost temná a bez stativu je mám skoro všechny rozmazané. Tak jen malá ukázka.


Do pestré ulice pestré auto, to dá rozum

Ulice pokračuje dál směrem k parku Monceau, mostem překračuje koleje, vedoucí k nádraží Saint-Lazare a končí v rue de Lévis, která taky stojí za hřích. Do ní se podíváme zase někdy jindy.


Jak se tam dostat: metro Place de Clichy (linka 2 a 13) nebo Rome (linka 2)

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama