Zvedací most v rue de Crimée - Le pont levant de la rue de Crimée

19. prosince 2013 v 12:00 |  19. obvod
Most přes Canal de l´Ourq v 19. obvodě, v místě, kde se kanál spojuje s vodní nádrží Bassin de la Villette, je vtipná technická zajímavost, od roku 1993 dokonce zapsaná na seznamu památek. Postavili ho v roce 1885 a je dnes posledním z několika podobných, které v Paříži fungovaly. Jedenáct metrů dlouhý most se opravdu při projíždění lodí zvedá celý do výšky, kam ho vytahují lana na čtyřech vysokých sloupech. V okamžiku zvedání se také spustí závory na obou stranách vozovky, zatímco chodci mohou přecházet po vysoké lávce, stojící hned vedle.
V současné době most prý zvedají zhruba 9000 krát ročně, já jsem to viděla jen jednou z dálky a byl to takový fofr, že než jsem přiběhla blíž a vylovila foťák, už bylo po všem. Tak snad někdy příště.
Pohled směrem k Parku de la Villette...... a na opačnou stranu přes Bassin de la Villette k RotondeAni tomuto mostu se nevyhnul dnešní turistický mor všech mostůPokud byste se do těchto míst vypravili v hezkém počasí, doporučuji posezení na terase kavárny Belushi´s. Nad vodou je hezký výhled, kavárna je tak trochu alternativní a zvlášť doporučuji graffiti v suterénu u toalet.


19. obvod, rue de Crimée

Jak se tam dostat: metro Crimée (linka 7) nebo Laumière (linka 5)
 


Komentáře

1 Elisa Elisa | E-mail | Web | 19. prosince 2013 v 21:06 | Reagovat

Je suis toujours étonnée de trouver et de retrouver des choses à découvrir à Paris. Il faut la visiter au moins 1 fois chaque année... c´est loin de mon budget Hana, mais pas de mes rêves
Gros bisous ma belle
Elisa, en Argentine

2 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 21. prosince 2013 v 20:36 | Reagovat

[1]: Elisa, tu as raison, il a y tant de choses a decouvrir a Paris et il faut toujours y retourner - ou au moins en rever :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama