Neděle v parku Monceau - Dimanche dans le parc Monceau

23. září 2013 v 12:00 |  8. obvod
Léto už je sice definitivně pryč, ale neuškodí připomenout si jednu krásnou letní neděli v parku Monceau. Osmihektarový park je jedním z nejhezčích v Paříži a patří mezi moje oblíbené cíle.
Park nechal vytvořit v roce 1778 vévoda orleánský, který toužil po krajině s římskými chrámy, falešnými zříceninami, jezírkem, pagodami a pyramidami. Mnoho z této výbavy v parku zůstalo dodnes a je proto pro svoji malebnost vyhledávaným cílem procházek a víkendových pikniků.
Když se udělá hezky, je v parku přelidněno. Miluji tu francouzskou posedlost pikniky, kdy rodinky přitáhnout těžkou tašku na kolečkách plnou proviantu, rozprostřou deku a na ní pojídají, popíjejí a povídají si s přáteli celé odpoledne.Kromě poníků a kolotočů jsou v parku pro děti dvě hřiště a dále stánky s občerstvením a zdarma fontánky s pitnou vodou a WC8. obvod, Parc Monceau
Hlavní vstup z place de la République Dominicaine, další vchody z avenue Vélasquez, avenue Ruysdael, avenue Rembrandt a avenue Van Dyck


Jak se tam dostat: metro Monceau (linka 2)
 


Komentáře

1 Janie Janie | 23. září 2013 v 17:41 | Reagovat

Parádní fotky!!!
Jeden z nejkouzelnějších pařížských parků, také jsme jím byli nadšeni!
Navštívili jsme ho v srpnu 2007 a zdaleka tam nebylo tak narváno! Moc doporučuji - tento týden má být v celé Francii úžasné počasí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama