L´été dans le parc André Citroën - Léto v parku André Citroën

13. srpna 2013 v 12:00 |  15. obvod
Když v létě v Paříži vypuknou taková horka, že pravidelné ochlazování studenými nápoji na zastíněných terasách kaváren nestačí, když se člověk v metru horkem lepí k sametovým potahům sedadel (a raději nepřemýšlí, kdo na nich seděl předtím), když se dá přežít snad jen v klimatizovaných sálech muzeí a když se i natěšení turisté plouží po ulicích jako bez života, přeji si, aby mi bylo deset let. Abych si mohla bez výčitek svědomí a ohledů, co na to řeknou lidi, obléct plavky a skočit pod jeden z tryskajících proudů vody v parku André Citroën.
Jako mnoho jiných přání a snů, kterým jsem už dávno odrostla, ani tento se mi už nikdy nesplní. Ale láká.Čtrnáctihektarový park byl vytvořený na začátku 90. let na místě bývalých závodů automobilky Citroën, které byly přestěhovány mimo město. Rozlehlá travnatá plocha je lemovaná po celém obvodu vodním kanálem, v čele parku najdeme kromě zmíněných fontán i dva ohromné skleníky, sloužící jako výstavní prostory, a po stranách parku potom můžeme odpočívat v květinových zahradách a zařízeních pro sport.

V jednom ze skleníků právě vystavuje Luc Jacquet svoji expozici, skládající se z různě opracovaných klacíků (nevím, jak bych to řekla vznešeněji), uprostřed nichž je v průhledné plastové části ve vodě umístěno podivné smetí (taky mě nenapadá odbornější výraz) - nejrůznější drátky, větvičky, listí, mech nebo jiné neidentifikovatelné předměty. Je to zajímavé, ale vedro, které ve skleníku panuje, stejně nedovolí si to všechno prohlédnout podrobně.

Uprostřed trávníku trůní meteorologický balón, který někdy můžete vidět, jak se vznáší nad městem. Balón je dokonce přístupný veřejnosti, za 12 euro se s ním za příznivých povětrnostních podmínek můžete také proletět (když je větrno, tak se nelétá).

Parc André Citroën
15. obvod, 2 rue CauchyJak se tam dostat:
RER C bd Victor nebo Javel, metro Javel-André Citroën (linka 10) nebo Balard (linka 8),
autobus 42 (od Gare du Nord, Opery, Concorde, av.Suffre - Eiffelovka) nebo 88 (z Denfert-Richereau, nádraží Montparnasse, Institut Pasteur)


 


Komentáře

1 Michal Ptáček Michal Ptáček | 13. srpna 2013 v 12:14 | Reagovat

Sen asi zůstane snem, ale paní Hano, prohlédněte si pozorně hned první fotku. Ta tmavá dáma vkusně oblečená v oranžovém triku a fialových kalhotách už je taky o dost starší než desetiletá... Spíš bude problém, kde by se tam tak chudák cizinec převlékl.

2 HANA HANA | 13. srpna 2013 v 13:10 | Reagovat

I naše dcerky si tam zařádily - ale to už není ani pravda, je to právě 19let... ale bylo to fajn.

3 Paříž pro pokročilé Paříž pro pokročilé | 13. srpna 2013 v 21:05 | Reagovat

[1]: Michale, té "dámě" nebylo víc než 12 :-)

4 Paříž pro pokročilé Paříž pro pokročilé | 13. srpna 2013 v 21:06 | Reagovat

[2]: Hano, letí to... moje dcera by taky dnes už do něčeho podobného nešla :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama