Čtvrť la Huchette / Le quartier de la Huchette

25. června 2013 v 12:00 |  5. obvod
Každý z turistů dřív nebo později narazí na malou enklávu v samém srdci Latinské čtvrti, skládající se z uliček, soustředěných kolem rue de la Huchette. Jde o pěší zónu s úzkými uličkami na středověkém půdorysu, které bývaly už v dávné minulosti centrem divokého a hlučného studentského života žáků blízké Sorbonny, plným levných hostinců, zablešených chudých nocleháren a podniků s pochybnou pověstí. I dnes jsou uličky lemované nejrůznějšími restauracemi všech druhů, úrovní a kuchyní, od francouzských přes řecké, arabské, turecké až po čínské, a také obchodů s turistickými cetkami a zbytečnostmi. Na ulici to mezi procházejícími zní všemi možnými jazyky - snad kromě francouzštiny. Francouzi sem prostě nechodí.
Pokud se procházíte v těchto místech kolem place de Saint-Michel a máte hlad, mohou být tyto uličky řešením, je však potřeba dobře vybírat, abyste nepadli do turistické pasti a nepřivodili si při nejlepším zkažený žaludek, při nejhorším nějakou salmonelu.

Tito dva pánové nevypadají zrovna jako rodilí Francouzi, stejně jako většina ostatních nájemců restaurací v okolí. Co zde naopak je francouzské, je divadlo Théâtre de la Huchette, před kterým oba sedí. Divadlo tady existuje už od roku 1948 a od roku 1957 hraje neustále a v původních kulisách dvě divadelní hry Eugèna Ionesca - Plešatou zpěvačku a Lekci.

Z rue de la Huchette odbočuje i nejužší ulička v Paříži, rue du Chat qui pêcheS padající tmou jsou naháněči před restauracemi čím dál agresivnější a nepříjemnější a snaha oškubat turisty je čím dál zřetelnější. Atmosféra těchto uliček se mi nijak zvlášť nelíbí a celá tato oblast nepatří zrovna mezi moje oblíbené.

Co naopak mohu doporučit s čistým svědomím, je toto malé a přeplněné knihkupectví s anglickou literaturou, které v přilehlé rue de la Parcheminerie vede jeden literaturou nadšený Kanaďan. I když se to zdá na první pohled nemožné, má přesně přehled, kde kterou knížku hledat, a při nákupu vás možná i pohostí kávou.


Tip: v těsné blízkosti leží dva krásné kostely, o kterých jsme tady v minulosti také už psali - Saint-Séverin a Saint-Julien-Le-Pauvre.


Jak se tam dostat: metro Saint-Michel

 


Komentáře

1 Hanka Hanka | 25. června 2013 v 12:18 | Reagovat

jojo, poprvé, v roce 90 se mi tam líbilo, bylo to rušné, zábavné, jiné...pak už jsem pochopila, že sem už ne a také se radši těmto místům vyhýbám. I když jednou zde v nějaké řecké restauraci  o vánocích to nebylo špatné a jídlo bylo dobré a navíc spousta legrace :-). Asi jak se člověk natrefí...

2 JPD JPD | E-mail | Web | 29. června 2013 v 14:40 | Reagovat

Je confirme !
Ce quartier est un piège à touristes !
Évitez d'y manger !

3 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 30. června 2013 v 0:53 | Reagovat

[1]:Ano, Hanko, přesně tak, poprvé - v roce 89 -  jsem z toho byla taky u vytržení :-)

4 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 30. června 2013 v 1:00 | Reagovat

Merci pour le soutien Jean-Paul :-)
J´ai senti le devoir d´écrire ca après avoir lu dans un guide que ici, c´est le vrais Paris!

5 Aleš Aleš | E-mail | 10. srpna 2013 v 22:51 | Reagovat

Jsem nepoučitelný, líbí se mi Quartier latin, jím tam pokaždé a půjdu tam zas, i když taky pořád zdražují:-) A ta agresivita? Měli jste v poslední době v baráku českého dealera prodávajícího třeba plyn nebo elektriku? Já jo, a to jsem profesně zvyklý opravdu na leccos! Takže už vím, že taková naháněčka z Latinské čtvrti klidně může být pouze nesmělou kopi naháněčky české...
Pro milovníky salmonely mám lepší tip! Blízko Gare Montparnasse najdete japonskou restauraci, kde si za pouhých 15 - 20 € koupíte tak realistické zážitky, že na Paříž už opravdu nikdy nezapomenete... Carpe diem!

6 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 12. srpna 2013 v 1:12 | Reagovat

[5]: Dealeři plynu nebo elektřiny se vyhazují ze dveří ještě dřív, než stačí požádat o staré vyúčtování. Nebo okamžitě po tom, když mi dojde, kdo to je :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama