Znovu v La Chapelle

10. května 2013 v 12:00 |  18. obvod
La Centquatre - Stočtyřka, o které jsme mluvili minule, leží v těsné blízkosti jednoho z mostů, které vedou z 19. obvodu přes železniční koleje do čtvrti La Chapelle. Jak už jsem TADY psala v minulosti, není to zrovna část města, kam by člověk chodil na nedělní procházku, ale i takové čtvrti v Paříži zkrátka existují. Na rozdíl od mých minulých výprav do La Chapelle byla tato cesta lepší v tom, že jsem se vyhnula davům podivných zjevů kolem boulevardu de La Chapelle, kteří se shromažďují u stanice metra La Chapelle (a také Barbès-Rochechouart) a kteří mi trochu nahánějí strach.
Cesta přes mostCestou do La Chapelle si dokonce můžeme prohlédnout některá díla povědomých street artistůZajímalo mě, jak daleko pokročila stavba nového multifunkčního komplexu, jehož součástí bude i knihovna Václava Havla (v tom dřevěném bloku úplně vlevo). Zkrátka takový soukromý kontrolní den na staveništi. Od mé loňské návštěvy je stavba mnohem dál, dokončují se vnitřní práce a i zeď, která oddělovala areál od ulice, už je zbouraná. Areál by se měl otvírat v letošním roce, pravděpodobně prý na začátku nového školního roku. Už se těším, až se podívám dovnitř.Pořád ještě si tady netroufám fotit všechno (a hlavně všechny) svobodně, někdy mi připadá, že by to mohla být moje poslední fotka (ne že by mi někdo ublížil, ale spíš bych mohla přijít o foťák), ale přece jen jsem se tu tentokrát cítila lépe. Asi si zvykám.Objevila jsem tu tentokrát několik nových uliček a náměstí, vlezla jsem na dvorky několika domů, ale nic zvlášť malebného jsem nenašla, najedla jsem se v thajském bistru, koupila si ovoce v místní tržnici a objevila zajímavou malbu na slepé zdi jednoho z vysokých činžáků. A také jsem si konečně prohlédla kostel St. Denis de La Chapelle, který byl hlavním důvodem, proč jsem se sem vydala, ale o něm zas až příště.


Jak se tam dostat: metro Marx Dormoy (linka 12) nebo La Chapelle (linka 2)

 


Komentáře

1 Saskian Saskian | E-mail | 13. srpna 2013 v 10:51 | Reagovat

Ale jdete. V Parizi bydlim uz pres 25 let, ve ctvrti Barbès uz pres 8 let a nikdy v zadné denni ani nocni hodine a v zadné ctvrti jsem v Parizi nemel pocit nebezpeci. Na nekterych predmestich ano. V "mé" ctvrti jsou sice ruzni prekupnici (cigarety, ale taky marijanka... udajne i tvrdsi drogy), ale nevsimam si jich a nikdy nebyly problémy. Ma dne uz 26leta dcera, ktera za mnou pravidelne jezdi také tvrdi, ze nkidy nemela pocit nebezpeci.

2 Paříž pro pokročilé Paříž pro pokročilé | 13. srpna 2013 v 21:16 | Reagovat

[1]: Dobrý den, ani já se v Paříži skoro nikdy a nikde nebojím a jak je vidět tady na blogu, vlezu skoro úplně všude. Někde si ale foťák vytáhnout netroufám, konkrétně třeba ti snědí chlapíci v černých kožených bundách kolem stanic metra La Chapelle nebo Barbés R. nebo Château Rouge, kteří se zřejmě nebudou živit zrovna podle zákona, by mě asi hnali. Jen to jsem tím chtěla říct :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama