Dvorek v La Chapelle / Une cour dans La Chapelle

14. května 2013 v 12:00 |  18. obvod
Dnes se ještě naposledy, aspoň prozatím, zdržíme ve čtvrti La Chapelle. Přímo naproti kostelu jsem zabloudila do soustavy několika dvorů, na které vedla lákavá šipka s nápisem: "Vzadu na třetím dvoře vlevo ateliér umělce, stálá výstava, vpravo judo pro všechny". Judo mě sice moc nebere, ale ateliér umělce se stálou výstavou, to znělo tak zajímavě, zrovna v této čtvrti, že jsem se bez zaváhání přes ty dvorky vydala.

První dvůr, s kamennými vázami, litinovou fontánou, okny s bílými dřevěnými okenicemi a tepanými mřížemi. Druhý dvůr, bohužel, je plný parkujících aut.

Třetí dvůr - a ateliér s charakteristickými dřevěnými vraty je zavřený. Za umělcem se sem budeme tedy muset podívat jindy. A to judo? Malé judisty jsem v tělocvičně našla.
Tip: Podobných dvorků je v těchto místech víc, například hned sousední Hameau de la Chapelle - jen je zapotřebí mít štěstí, aby byly zrovna otevřené.

18. obvod, La Chapelle, 21 rue de la Chapelle


 


Komentáře

1 HANA HANA | 15. května 2013 v 10:38 | Reagovat

Dobrý den,deset dní jsem neměla přístup k internetu a teď jsem se jako hladový vlčák vrhla na vaši Paříž. Nádhera, ostatně jako vždy. Někdy vás obdivuji, kam si sama troufnete.Díky,díky...

2 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 15. května 2013 v 20:29 | Reagovat

[1]:Děkuji, až se červenám :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama