Dobře utajený park /Un parc bien caché

15. dubna 2013 v 12:00 |  18. obvod
Malý parčík, skrytý uprostřed bloku domů na Montmartru, leží ve slepé uličce, kam moc turistů nezabloudí. Narazila jsem jsem na něj před časem náhodou, když jsem chtěla zjistit, jestli z této strany nejsou třeba vidět ateliéry v Bateau-Lavoir. Jsou.Strmá rue Burq končí u zadní strany domů v rue Lepic, která se nad ní tyčí ve výšce. Vchod do parku je tou kovanou železnou bránou vpravo.
V zimě byl park úplně prázdný - a přes ještě holé větve stromů byla budova Bateau-Lavoir opravdu vidět. Samozřejmě už to nejsou ty původní ateliéry, ve kterých se na začátku minulého století psala historie moderního malířství, ale budova, postavená zcela znovu po velkém požáru v roce 1970.Park je ze všech stran obklopený vysokými zdmi okolních budov


Na jedné ze slepých zdí v dolní části parku najdeme koláže Charlieho Chaplina a Harolda Lloyda, které vytvořil Jean-Marc Paumier (jeho stránky TADY). Jeho dalšího podobného díla z této americké filmové série jste si možná všimli na place des Abbesses v parčíku nad zdí s mnohojazyčnými nápisy "Miluji tě"
(Mur des Je t´aime), kde zobrazil v dlouhých modrých šatech nejdříve Avu Gardner a poté Ritu Hayworth.Z uličky vedle parku je hezký výhled na domy v ulici o úroveň výš. Mezi nimi se vyjímá bílo-béžový dům v rue Orchampt, v jehož posledních dvou patrech bydlela až do své smrti zpěvačka Dalida. Mimochodem, její stometrový byt byl nedávno na prodej - jedna realitní kancelář ho nabízela za "pouhých" 2 350 000 Euro. Nekupte to za tu cenu.Mně se víc zalíbil tento domeček se zanedbanou zahradou, který stojí na kraji parku a který právě prochází rekonstrukcí. Další místo, kde bych s chutí bydlela.


Při odchodu jsem v domě přímo naproti parku uviděla otevřená vrata, za kterými byl vidět malebný dvorek. Samozřejmě tam taky nakoukneme.
Le Jardin Burq
Montmartre, rue Burq


Jak se tam dostat: Metro Abbesses (linka 12)

 


Komentáře

1 IVMA IVMA | 16. dubna 2013 v 23:11 | Reagovat

Prostě jste skvělá! Chodím si na Váš blog jako pod vánoční stromeček - pro dárky. Vždycky se těším, co objevíte, co napíšete a nafotíte. A mám otázku: existuje na netu běco jako www.seznam.cz - teda pro Francii?

2 Paříž pro pokročilé Paříž pro pokročilé | 16. dubna 2013 v 23:35 | Reagovat

[1]: Děkuji za milý komentář. Pokud jde o internet, bohužel neznám nic jiného než yahoo.fr

3 HANA HANA | 18. dubna 2013 v 16:42 | Reagovat

Dobrý den!Do písmene souhlasím s prvním komentářem.Do Paříže už se asi nepodívám- nemám s kým, a tak tu lačně číhám na každou vaši novinku. Ze srdce děkuji a přeji mnoho inspirace!

4 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 18. dubna 2013 v 21:08 | Reagovat

[3]: Hano, děkuji za komentář, moc mě potěšil. A co jet do Paříže sama?

5 HANA HANA | 19. dubna 2013 v 9:19 | Reagovat

Jste fakt milá,Paříž je pro mně droga, ale to bych asi potřebovala pořádně nakopnout :-). Krásný den!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama