Manque de soleil? Chybí vám slunce?

9. prosince 2012 v 12:00 |  Různé
Pokud taky tak nesnášíte současné roční období, kdy je brzy tma a je pořád zataženo, stačí říct a já vám pošlu trochu konzervovaného slunce.Našla jsem ho v plechovkách v jedné optice někde na boulevardu Beaumarchais. A ke slunci a letní atmosféře samozřejmě patří i válení se na pláži a nicnedělání. Tak to tady mám taky, instatní farniente. Stačí jen dobrý otvírák na konzervy.
Pokud vám konzervovaná strava nechutná a máte radši čerstvé zboží, budete si muset na slunce ještě pár měsíců počkat. Mezitím se můžete inspirovat létem na fotkách z pláže v jihofrancouzském Villeneuve-Loubet. Je to odtud doslova jen pár kilometrů do Renoirova Cagne-sur-Mer, do Picassova Vallauris, Matissova Vence nebo Légerova Biotu.


Na druhé straně zátoky už leží Nice. Ty bílé tečky na obzoru jsou letadla na letišti.

 


Komentáře

1 Gabreta Gabreta | E-mail | Web | 9. prosince 2012 v 17:49 | Reagovat

To bylo fascinující, ta letadla téměř v moři...ach ach, všechna ta mně milá místa...Kdybys Ježíšku mohl, a přinesl mi několik milionů, koupila bych si malý domeček v Provence...;-) PS. Ty konzervy jsou bezvadné, koupila jste si? ;-)

2 Paříž pro pokročilé Paříž pro pokročilé | 9. prosince 2012 v 21:44 | Reagovat

[1]:No ano, Ježíšku, já bych chtěla taky!
Konzervu jsem si nekoupila, už měli zavřeno. A že by se teď teda fakt hodila:-)

3 Sara Sara | 10. prosince 2012 v 15:30 | Reagovat

Dobrý den, jsem sousedka odvedle, mám tu taky blog o dětech, o zdravé výživě, o joze a tak, no a k vám se chodím někdy koukat na Paříž, protože je mi po ní smutno. Projela jsem kus světa, byla jsem v Kanadě a USA a po Evropě snad všude, a v Paříži minulé jaro vlastně poprvé a musím říct, že tohle město zastínilo úplně všechno. Často na Paříž myslím a u Vás to jde krásně i s obrázky a nápady kam určitě musím. Jak říkal pan Horníček: do Francie já prostě musím. Tak děkuju strašně moc. Jo a s těmi plechovkami, francouzi jsou prostě blázni, moc mi tady na Moravě takové nátury chybí. Chybí mi muži vychovaní, dvorní a blázniví, ti existují jen v Paříži. A chybí mi architektura toho města, bože to je jako byste se procházela celý den nádhernými paláci a nádvořími a parky a nikdy to nekončí. A ti muzikanti všude a umělci a lidé bezprostřední, představila jsem si např. situaci, že bych si dala před náš panelák kostkovanou deku na travičku, rozložila sýry, nalila si víno a, jéžíšku ty čumějící ksichty z oken, pomlouvající blbové. No nic, určitě se tu zase brzy objevím. Zatím nashle a pište, foťte, prosím. Madlenka Andělka Verunka Isabelka Elisabethka Anička a Sara

4 Paříž pro pokročilé Paříž pro pokročilé | 10. prosince 2012 v 21:00 | Reagovat

[3]: Sáro, vítám Vás tady, děkuji za hezký vzkaz. Ano, taky to tak cítím, taky Paříž prostě potřebuju k dýchání :-)Těší mě, že Vám ji můžu trochu přiblížit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama