Rue des Thermopyles v létě

30. srpna 2012 v 12:00 |  14. obvod
O rue des Thermopyles jsem tady už jednou psala. Kouzelná úzká ulička mě uchvátila už v zimě, kdy jsem se sem dostala až po setmění. Tehdy jsem si slíbila, že se sem podívám v létě a za denního světla - a tak jsem si to nedávno splnila.Tak trochu podezřívám obyvatele tohoto domu, že ta kola tady mají zaparkována jen kvůli dekoraci. Jsou totiž v úplně stejné pozici jako na těch zimních fotkách.Ulička se od zimy nijak nezměnila, jen je zelenější a barevnější. Jediná nová věc je ta, že zmizela zeď s grafitti v části, kde se ulička lomí. Místo ní je tady střízlivý kovový plot a za ní uplně nový dřevěný dům, po kterém tady v prosinci nebylo ještě ani památky. A víte, že sem docela zapadá?

Část zdi zůstala ješě zachována na úplném konci uličky, kde se zřejmě teprve začne stavět. No, nezbývá, než to monitorovat dál :-)

Jak se tam dostat: metro Pernety (linka 13) 


Komentáře

1 Et un couteau dans le coeur de Paris... Et un couteau dans le coeur de Paris... | 30. srpna 2012 v 14:45 | Reagovat

Krásné snímky i nálada toho místa... a kdyby ta kola majitelé opravdu postavili jako dekoraci, tak mají cit pro posun ve vnímání místa, kde bydlí.
I když málokteré "malby" na zdech mají něco do sebe (ale jsou naštěstí i takové), tak mi tu najednou nevadí ani ta barevná zeď. K prudkým, jasným tónům květin, odvážně a přitom decentně laděným dveřím nebo novému domu vlastně patří. Třeba si jednou kdosi s nostalgií bude prohlížet fotky zmizelých (?) maleb z naší lehce křečovité doby:-)

2 Nikol Nikol | E-mail | Web | 30. srpna 2012 v 22:17 | Reagovat

jé ta je úžasná! :) určitě se tam taky musím kouknout :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama