Bibliothèque Václav Havel - Knihovna Václava Havla

20. srpna 2012 v 12:00 |  České stopy v Paříži
Jen pár dnů po smrti Václava Havla rozhodla začátkem ledna 2012 radnice 18. obvodu na popud pařížského starosty Bertranda Delanoë, že nová knihovna v právě budovaném studentském a sportovním areálu ve čtvrti La Chapelle ponese Havlovo jméno. Jeho jménem bude také pojmenováno náměstí, které v tomto areálu vznikne.
La Chapelle není zrovna čtvrť, kam by se hrnuli turisté, naopak, vyhýbá se jí i většina Pařížanů. Úzký pruh zástavby, vmáčknutý na severu města mezi dvě mohutná kolejiště nádraží Gare du Nord a Gare de l´Est, je všechno, jen ne bezpečný a malebný kout Paříže. Od vybudování nového tříhektarového centra si radnice slibuje - kromě jiného - právě i zpříjemnění prostředí a zlepšení infrastruktury. Na dávno opuštěných pozemcích železnice je tady z bývalého železničního překladiště budována ekologická a plně energeticky soběstačná čtvrť (propagační materiály se hemží výrazy jako trvale udržitelný rozvoj a biodiverzita), jejíž součástí bude studentský hostel, střední škola, vysoká škola, krytý sportovní areál, divadelní sál, obchodní a kancelářské budovy - a právě knihovna s třiceti tisíci svazky.

Podrobné informace o projektu s fotografiemi, vizualizacemi, plánky a popisy ve francouzštině najdete TADY.V této bývalé hale železničního překladiště vzniká budoucí hostel, který bude uvnitř obklopený zimní zahradou na ploše 2500 m2. Šikmé díly střechy budou pokryty fotovoltaickými panely, které budou vyrábět elektřinu a ohřívat vodu pro celý areál.Právě v této krajní části haly (ta hnědá vlevo) vznikne Havlova knihovnaObchodní a kancelářská budova je už skoro dokončená...... stejně jako budoucí sportovní areál.V budově bývalého železničního zasilatelství bude umístěná střední škola pro 600 žákůČást areálu je stále ještě obehnána starou kamennou zdí, na které jsem našla tento příklad street-artu. Až bude areál dokončený, zmizí dílo i se zdí.

Čtvrť La Chapelle, rue Pajol

Jak se tam dostat: Metro La Chapelle (linka 2) nebo Max Dormoy (linka 12)

 


Komentáře

1 plus size wedding gowns plus size wedding gowns | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 18:46 | Reagovat

A. Your lap.
http://www.threedress.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama