Musée Carnavalet - Jardin - Zahrada 1

11. července 2012 v 19:44 |  Muzea a galerie
Muzeum Carnavalet má také, kromě sbírek, nádherné nádvoří se zahradou. Vlastně dvě. Dnes se podíváme na to větší, které je galerií s otevřenými arkádami rozdělené na dvě poloviny. Z tabulky na nádvoří jsem minule ke svému velkému překvapení zjistila, že dispozice nádvoří, tak jak ho vidíme dnes, není původní, ale že ke starému paláci byla po 1. světové válce přistavěna na nádvoří boční křídla, která věrně reprodukovala ta původní, a která měla zvětšit výstavní plochu. Pod arkádami nádvoří jsou umístěny další exponáty - ozdobné architektonické prvky z různých zaniklých paláců i cenné náhrobní kameny.
Samozřejmě nesmí chybět ani typická francouzská úprava zahrady.


Brána, vedoucí z nádvoří do rue des Francs Bourgeois. Většinou bývá otevřená a vstupuje se přes ni na krátkodobé výstavy, ale pokud ji najdete zavřenou, stačí obejít palác z druhé strany - další vstup je v rue Sévigné.Na terase před pavilonem Choisel, ve kterém se konají krátkodobé výstavy, je umístěná socha, která nám může být povědomá. Je to originál alegorie Vítězství, která stojí na vysokém sloupu nad Palmovou fontánou na place du Châtelet a která byla v roce 1898 nahrazena kopií. Tento originál, s původním názvem Nesmrtelnost, který vytvořil sochař Boizot, se sem do muzea dostal v roce 1950. Jen pro srovnání pohled na sloup, stojící na Palmové fontáně:
Musée Carnavalet
Marais, rue Sévigné
www.carnavalet.paris.fr

Otevřeno denně kromě pondělí a svátků od 10 do 18 hod
Vstup do trvalých sbírek a na nádvoří zdarma

Jak se tam dostat: Metro Saint-Paul, Chemin Vert

 


Komentáře

1 Filip Filip | 12. července 2012 v 21:26 | Reagovat

Zrovna včera jsem toto muzeum navštívil, když jsem se toulal po Marais. Velice se mi líbilo, ostatně jako vše, co jsem během 8 dnů v Paříži viděl. Zítra se vracím zpět a upřimně se mi nechce :). Jediné co kazilo zážitek bylo počasí, zrovna dnes je tady opravdu ošklivo.
P.S.: Váš blog je velice pěkný, procházím si ho už půl roku, a před několika dny, když sem narazil na muže procházejícího zdí v Montamrtru, jsem si na něj ihned vzpomněl.

Filip

2 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 12. července 2012 v 22:28 | Reagovat

[1]: Děkuji za komentář, Filipe, jsem ráda, jestli Vám můj blog mohl být užitečný při cestě. A že se Vám nechce odjet z Paříže, to chápu, taky tím trpívám :-)

3 Vera Cejkova Vera Cejkova | E-mail | 15. července 2012 v 14:27 | Reagovat

Ahoj, většina blogů, které jsem dosud navštívila mi přišly...jednoduše zbytečné. Včera jsem narazila na tento Váš a jsem jím opravdu nadšená. Přehledné, krásné i milé, ale hlavně užitečné. Historie, fakta, kavárny i ženské libůstky jako nákupy. Všeho tak akorát zdravě. Navíc z něho září poezie. Podařilo se Vám až neuvěřitelně zachytit Paříž se svoji vůní, která je cítit zkrz tyto stránky.
Bydlím ted v Paříži a ještě neznám tolik míst. Tento blog je mi tak velikou inspirací k objevování a těšení se z tohoto krásného města. Děkuju. Vašeho blogu si vážím, dal jistě spoustu práce, která je vidět-práce dělaná s chutí a zapálením-a to se vždy na výsledku odrazí.
Vera

4 Paříž pro pokročilé Paříž pro pokročilé | 15. července 2012 v 22:36 | Reagovat

[3]: Věro, děkuji za komentář, mám radost, že se Vám blog líbí a že Vám pomůže objevovat místa, která v Paříži neznáte. To je ostatně i jeho cílem :-)

5 designer wedding dresses 2011 designer wedding dresses 2011 | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 19:27 | Reagovat

Q. What is a computer's favorite dance?
http://www.standdress.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama