Rue Récamier

3. června 2012 v 12:00 |  7. obvod
Dnes zůstaneme pořád ještě v okolí křižovatky, na níž jsme minule obdivovali secesní krásu hotelu Lutetia. Jen přeběhneme rušnou silnici a vejdeme do úzké slepé uličky, vyhrazené pro pěší. Je to moje oblíbené místo v této části města, zvlášť v létě. Ulička končí v parku, který z rušného bulváru není vidět, nenajdete tady proto žádné turisty a můžete si tady v klidu číst... nebo třeba svačit.

V uličce najdeme i bývalou elektrorozvodnou stanici, ve které od roku 1990 sídlí galerie, patřící Nadaci EdF (francouzský elektropodnik). Výstavy, které tady bývají k vidění, jsou často spojené s tématem životního prostředí.A to nejlepší nakonec, v uličce leží i jedna z mých nejoblíbenějších restaurací v Paříži vůbec - Le Cigale Récamier. Zvlášť v létě restaurace expanduje na ulici, která je plná stolků. Pokud máte rádi soufflé, na které se specializují (můj tip - sýrové soufflé s lososem a jako dezert čokoládovo-malinové soufflé), není co řešit.


Jak se tam dostat: Metro Sèvres-Babylone (linka 10)


 


Komentáře

1 Klára Klára | E-mail | 4. června 2012 v 16:56 | Reagovat

Dobrý den,
už nějaký čas chodím na váš blog a musím uznat, že je úžasný! Zároveň mám na vás obrovskou prosbu, ale nikde na vás nemohu najít kontakt. Kdybyste tedy byla tak hodná a mohla se mi ozvat na mail k-dokoupilova@seznam.cz byla bych vám moc vděčná.
S pozdravem Klára

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama