Passerelle Debilly - Lávka Debilly

14. června 2012 v 12:00 |  7. obvod
Přímo naproti Musée du quai Branly, které jsme viděli minule, nás možná zláká k překonání Seiny ze 7. do 16. obvodu křehká kovová lávka pro pěší s trochu legračním názvem. Ten vznikl z původního názvu de Billy, jména generála, který padl v bitvě u Jeny. Byla vytvořená pro Světovou výstavu v roce 1900 podle návrhu architekta Résala (stejného, který navrhl i blízký Pont Alexandre III), aby usnadnila přístup k jednotlivým pavilonům, rozloženým na obou březích řeky, a stejně jako její současnice Eiffelova věž měla být po výstavě zbourána. Město ji však v roce 1902 odkoupilo a v roce 1906 ji oproti původnímu umístění přesunulo na současné místo.
Podle některých informací byla prý lávka oblíbeným místem setkání východních agentů tajných služeb v době studené války, a prý tady těsně před pádem berlínské zdi v roce 1989 našli tělo jednoho z východoněmeckých agentů Stasi.Po pravé straně mostu vidíme Pont de l´Alma, kopule v dálce s francouzskou vlajkou patří Grand Palais


Přímo pod mostem kotví v přístavu Debilly výletní lodě i remorkéry, za ním vidíme strmé zdi Tokijského paláceKdyž přejdeme most, máme před sebou krátkou rue de la Manutention, neboli Údržbářskou ulici. Údržbářskou proto, že ulička dříve těsně sousedila se sklady vojenského velitelství, na jejichž místě byl později postaven Tokijský palác, jehož nudné zdi jsou oživeny aspoň vysokými točitými schodišti a řadou topolů.


Druhá strana uličky je mnohem zajímavější. Zůstala v ní ještě řada starých domů.

Ulička končí příkrým schodištěm, ústícím přímo naproti Musée Galliera

Zajímavou fotku z Passerelle Debilly můžete najít také na blogu Paris Daily Photo, který píše Eric, Američan žijící v Paříži, který se stal víceméně nechtěně součástí bláznivého romantického příběhu i autorem fotografie. Jak si můžete přečíst na blogu v angličtině, jeden z jeho čtenářů ho požádal, jestli by mohl potají přijít k Eiffelovce, když tam bude se svojí dívkou, kterou chce v té chvíli požádat o ruku, a vyfotografovat je při tom jako překvapení pro dívku. Ano, dámy, je to neuvěřitelné, ale takoví muži pořád ještě existují :-) A jak to dopadlo? V komentářích pod článkem si můžete přečíst, že ta dívka řekla ne.

Jak se tam dostat: metro Alma-Marceau nebo Iena (linka 9) nebo RER C Pont de l´Alma


 


Komentáře

1 fake rolex watches for sale fake rolex watches for sale | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 16:43 | Reagovat

Q. What kind of cake do you get at a cafeteria?
http://www.theirwatches.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama