Kostel Saint-Michel de Batignolles

12. března 2012 v 12:00 |  17. obvod
Kolem křižovatky La Fourche, kde jsme předminule viděli Cour Saint-Pierre, leží další úzké uličky a průchody. Dnes se podíváme do další z nich, do úzké a pitoreskní průchozí uličky s názvem Passage Saint-Michel, plné zajímavostí.

Hned při vstupu do uličky nás zaujme vysoká úzká červená zvonice kostela sv. Michala. Jeho stavba byla sice zahájena v roce 1913, ale během 1. světové války se zastavila a dokončena byla až roku 1934, přestože byl kostel už od roku 1925 používán. Stojí na místě, kde už předtím stával provizorní kostelík z roku 1858.
Vlevo Panna Marie, vpravo francouzský svatý Saint-Vincent de PaulKostel má dvě fasády umístěné kolmo k sobě, přesně podle dispozice uličky, ve které leží. Monumentální zvonice s bočním vchodem vede do uličky Passage Saint-Michel, zatímco tento hlavní vchod je orientován do rue Saint-Jean. Upřímně řečeno, ten postranní vchod se mi líbí víc.Vedle hlavního vchodu můžeme vidět sochu archanděla Michala, která byla původně umístěná na špičce zvonice, před několika lety ale hrozilo její zřícení a musela být proto snesena dolů a nahrazena.

Čtvrť Epinettes, 12 bis rue Saint-Jean a Passage Saint-Michel


Jak se tam dostat: Metro La Fourche
 


Komentáře

1 Elisa Elisa | E-mail | Web | 12. března 2012 v 21:23 | Reagovat

Salut Hanna,
Revenue en Argentine, je te laisse un petit cou cou
Elisa

2 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 13. března 2012 v 12:58 | Reagovat

[1]: Merci Elisa, j´espére que tout c´est bien passé pendant ton voyage à laquel on a pu assister présque on line :-) J'immagine que tu y as fait un tas de jolies photos. Bises Hana

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama