Rue des Thermopyles

26. února 2012 v 12:00 |  14. obvod
To takhle jdete večer po rušné Rue Raymond Losserand ve 14. obvodu a najednou vás vtáhne dovnitř postranní ulička, pojmenovaná po slavné bitvě antického Řecka, která i potmě vypadá malebně. Je to jedna z nejkrásnějších venkovských uliček Paříže, pitoreskní a magická. Určitě se sem ještě vrátím, za denního světla a nejraději na jaře, až všechna ta zeleň, které je tady plno, pokvete.


Rue Raymond Losserand je jednou z těch pařížských ulic, kde najdete nejen spoustu restaurací a kaváren, ale i nepřeberné množství nejroztodivnějších obchůdků. Je tady také jedna pekárna vedle druhé - možná proto, že tato oblast byla tradičně místem, kde stávaly mlýny. Z těch se tady dnes nezachovalo už vůbec nic, kromě několika místních názvů - najdete tady například ulici U zeleného mlýna, U panenského mlýna i U králičího mlýna.


Přesně u této boulangerie odbočuje Rue des ThermopylesVe své druhé části směrem k Rue Didot je ulice víceméně prázdná, malé domky tady už podlehly času a místo teď čeká na využití. Jen doufám, že tady nepostaví paneláky jako jinde v okolí.

Tip: Pokud byste se sem dostali, nenechte si ujít rovnoběžnou a ještě užší uličku Cité Bauer, především bizarní portál domu číslo 19.


Jak se tam dostat: Metro Pernety
 


Komentáře

1 HN HN | 1. května 2012 v 17:45 | Reagovat

POkud by ses tam htela nastehovat....je tam takovy obrovsky atelier, skoro jsem se tam nastehoval. Vlastni to je den Rus a bydli tam ruznoroda skupinka cizincu....skoro jsem se tam nastehoval, ale pak jsem uvazil, ze by to asi nebylo nejlepsi misto ke studiu. Jmenuje se to 'the Territory' a vysel o tom i clanek v New York Times....:D http://travel.nytimes.com/2008/05/18/style/tmagazine/18metcalf.html

2 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 2. května 2012 v 23:16 | Reagovat

Zajímavé, díky za informaci, škoda, že u článku nejsou žádné fotky, aby bylo vidět, který z domů to je. Ne že bych se tam chystala, nemusím zas mít všechno. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama