Place de Seoul

6. února 2012 v 12:00 |  14. obvod
Těsně vedle Place de Catalogne leží další náměstí, pocházející z ateliéru architekta Riccarda Bofilla, podle mě podařenější a nápaditější. Na rozdíl od vedlejšího rušného Place de Catalogne sem nesmějí auta a střed náměstí je celý vyplněný parčíkem. Několikrát jsem se tady už zastavila, sedla si na lavičku a pozorovala odrazy oblohy, mraků a slunce na skleněných stěnách budov, postavených do kruhu. Proměny světel a odrazů jsou někdy fantastické.Východ z náměstí směrem k Rue Vercingetorix je zakončen dvěma dórskými sloupy. Bohužel ten autojeřáb mezi nimi stál tak dlouho, že už jsem nemohla s focením déle čekat, bála jsem se, že kvůli soumraku by toho o pár minut později už nebylo moc vidět.

Tip: Hned v sousedství je ještě jedno další kulaté náměstí Riccarda Bofilla, Place de l´Amphithéatre. To už jsem před setměním vyfotografovat nestačila, tak snad někdy příště. Je postaveno v podobném stylu jako Place de Seoul, jen místo skla je použito více kamene.

Jak se tam dostat: Metro Pernety nebo Gaîté
 


Komentáře

1 mother of the bride cheap dresses mother of the bride cheap dresses | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 16:34 | Reagovat

I came across your site whiledoing a exploreon how to shed some pounds in Google. Great info here, l will bookmark it immediatelyfor future reading.
http://www.threedress.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama