Église du Coeur Eucharistique du Jésus - Kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova

2. února 2012 v 12:00 |  20. obvod
Dnes ještě jednou a opravdu už naposledy zůstaneme poblíž Place Edith Piaf. Minule jsme se prošli kouzelnou starou čtvrtí La Campagne a Paris, dnes sejdeme po jednom ze schodišť a popojdeme jen o kousek dál. V úzké uličce se starými domky si tady můžeme prohlédnout elegantní a štíhlý kamenný kostel. Byl postavený v roce 1936 v tehdy chudé dělnické čtvrti, kde předtím žádný kostel ještě nestál. Bohužel to je jeden z mála pařížských kostelů, který jsem našla zamčený, takže jsem neviděla ani údajně hezké varhany, ani vnitřní výzdobu. Otevřená byla jen malinká kaple po levé straně od vchodu, ale ta vypadá tak trochu jako čekárna u zubaře. Třeba budete mít víc štěstí.Místo prohlídky interiéru vás tedy pozvu na procházku okolím. Zajímavostí je tady dost a dost.


Přímo naproti kostelu vede úzká slepá ulička Square Chauré s hezkými domky......a za kostelem potom další ulička Villa Étienne Marey.


Z ní je hezky vidět věž kostela. Uličky v okolí kostela byly postaveny ve dvacátých až třicátých letech 20. století pro střední třídu obyvatel.Na rohu této uličky stojí zajímavý moderní dům, který sem, mezi domky o šedesát let starší, dokonale zapadá, přestože byl postavený až v roce 1995. Je vytvořený z betonu, skla a patinovaných měděných plechů a malá zahrada je plná vzrostlých stromů.


Další zajímavost v okolí. Původně jsem tato vrata dílny fotila jen kvůli grafitti, až doma jsem si všimla figurek na římse, které vypadají jako ze starých stěračů.

Neposadíme se?


Église du Coeur Eucharistique du Jésus
Čtvrť Saint-Fargeau, 22 Rue du Lieutenant Chauré

Jak se tam dostat: Metro Porte de BagnoletA - kostel
B - Square Chauré
C - Villa Étienne Marey
 


Komentáře

1 Elisa Elisa | E-mail | Web | 3. února 2012 v 17:01 | Reagovat

C´est merveilleuse ma chère Hanna!
Bon weekend avec bisous
Elisa, en Argentine

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama