Obchodní dům Printemps

28. prosince 2011 v 12:00 |  Obchody
Když jsem řekla A, musím říct i B. Když jsem ukázala vánoční výzdobu obchodního domu Galeries Lafayette, musím ukázat i výzdobu Printemps. Oba obchoďáky, ležící vedle sebe, spolu ve výzdobě neustále soupeří a tím se bičují ke stále lepším a lepším výkonům. Zatímco v prvním z nich se letos výzdoba nesla v loutkově rockovém duchu, výlohy Printemps sice taky vsadily na pohyblivé panenky, ale jsou mnohem luxusnější. Aby ne, sponzoruje je Chanel a jsou dílem samotného velkého Karla Lagerfelda. Ten pod heslem Rêve d´Evasion, Sen o úniku, zobrazuje některé cestovatelské cíle - od New Yorku až po Čínu, a ukazuje jak loutky v různých převlecích, tak i luxusní zboží firmy Chanel.Nesmí chybět ani sám velký Karl jako loutka. Je ho celá plná jedna výloha.

Stejně jako Galeries Lafayette, i obchodní dům Printemps má svoji nádhernou kopuli. Je možná ještě hezčí, ale není tak na očích. Nejdřív musíte vyjet až do šestého patra a najít tam restauraci. Právě nad ní se kopule klene.


Byla jsem v Printemps letos dvakrát, jednou v červnu a jednou začátkem prosince. Podotýkám, že vždy dopoledne. Pokaždé se v přízemí valilo tolik lidí, že mi úplně vzali chuť se na nějaké zboží aspoň jen podívat. Samozřejmě, že ne všichni opravdu kupovali, ale člověk se jen diví, kde je vlastně ta krize, o které se pořád píše a mluví (to člověka ostatně napadne i při pohledu na jakékoliv parkoviště před nákupními centry u nás, na to není ani nutné jezdit do Paříže). Jak to, že je to tak?


Magasin du Printemps
9. obvod, 64 boulevard Haussmann
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama