Cassita na koncertě v Praze

3. prosince 2011 v 13:57 |  Události
Dobrá zpráva pro vás všechny, kteří máte rádi Paříž a francouzskou kulturu. Příští týden bude v Praze zpívat typicky pařížská zpěvačka, akordeonistka i skladatelka Cassita. Je velkou obdivovatelkou Edith Piaf a dokonale interpretuje její šansony, ale zpívá také staropařížské písně a svoje vlastní skladby. Slyšela jsem ji v Praze už dvakrát v minulých letch a pokaždé to byl zážitek.
Jak je vidět z plakátku, který jsem ofotila ve Francouzském institutu ve Štěpánské ulici, 6. a 7. prosince se budou konat dva koncerty v sále Nuselské radnice, 8. prosince potom další koncert v Balbínově poetické hospůdce na Vinohradech. Upřímně řečeno, já bych volila spíš tu Balbínovu hospůdku, připadá mi, že Cassitin zpěv se tam hodí víc. Vstupenky jsou k dostání přes internet na stránkách Balbínky TADY. Bohužel já tentokrát koncert neuvidím, v době, kdy bude Cassita chodit po mých Vinohradech, budu já chodit po jejím Montmatru.
Cassita vystupuje v Paříži v různých kabaretech, včetně toho nejstaršího, nejslavnějšího a nejznámějšího z nich, Au Lapin Agile na Montmartru. Kromě toho se zúčastňuje různých akordeonových přehlídek v celém světě. Tady je například video z jejího vystoupení ve Spojených státech.
Pokud vás zajímá historie i současnost kabaretu Au Lapin Agile a pokud čtete francouzsky, doporučuji vám skvělý a podrobný článek na spřáteleném blogu Le Pieton de Paris, ke kterému se v komentářích vyjádřil pochvalně i současný majitel kabaretu.

 


Komentáře

1 Elisa Elisa | E-mail | Web | 4. prosince 2011 v 1:50 | Reagovat

Le Lapin Agile, Montmartre... j´adore Hana!
C´est génial
Bon weekend
Elisa, en Argentine

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama