Place Rodin

19. listopadu 2011 v 12:00 |  16. obvod
Na sochy Augusta Rodina se chodí samozřejmě do jeho muzea v paláci Biron v blízkosti Invalidovny, některé však můžeme vidět i v ulicích Paříže. Nejznámější z nich je pravděpodobně ohromný Balzac, který na nás shlíží z výšky na křižovatce Vavin na Boulevardu de Montparnasse, dnes vám ale ukážu jinou jeho sochu, na kterou jsem náhodou narazila.
Na malém a jinak nijak zajímavém náměstí v 16. obvodu, které nese Rodinovo jméno, stojí jeho socha Bronzový věk, kterou se Rodin proslavil ve svých 37 letech. Vytvořil ji v roce 1877 v Bruselu podle belgického vojáka Augusta Feyeta, mnohokrát ji vystavoval pod různými jinými názvy, kromě jiného i na Světové výstavě v Paříži v roce 1900. Socha tak dokonale vyjadřovala fyzický vzhled člověka, že byl Rodin dokonce nařčen z toho, že ji nevymodeloval, ale pouze odlil podle živého člověka.
Socha na náměstí je pouze jedním z mnoha odlitků. Další z nich můžete vidět například v Musée d´Orsay, v Rodinově muzeu a v dalších muzeích v Berlíně, Budapešti, Londýně, Sankt Peterburgu a ve Philadephii.


Čtvrť Passy, Place Rodin

Jak se tam dostat: Metro Jasmin nebo Ranelagh

 


Komentáře

1 Elisa Elisa | E-mail | Web | 20. listopadu 2011 v 12:28 | Reagovat

Une statue tellement belle... Normale, si on pense à l´auteur...
Merci pour ton soutien dans le concours Elle.fr
Bisous et bon weekend Hana
Elisa, en Argentine

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama