Výstava Libuše Niklové

6. srpna 2011 v 22:00 |  České stopy v Paříži
Při nedávné večerní procházce po Rue Rivoli mě upoutaly vitríny Uměleckoprůmyslového muzea, které sídlí v jednom z křídel Louvru. Musela jsem přejít ulici, abych uvěřila, že se mi to nezdá - a s velkou radostí jsem viděla, že jsem se nezmýlila.


V tomto prestižním muzeu právě probíhá výstava s názvem Hravý plast české výtvarnice Libuše Niklové (1934-1981), která vytvářela hračky, s nimiž si hráli téměř všichni dnešní třicátníci a čtyřicátníci. Poznáváte?Hračky Libuše Niklové držely vysokou úroveň kvality českých hraček v 60., 70. a 80. letech. Nevytvořila jen tato nejznámější obří nafukovací zvířata, ale i menší nafukovací figurky a zvířátka, harmoniková rozkládací zvířátka, barevné plastové panáčky a spoustu dalších hraček.Pokud na vás při pohledu na fotografie padla nostalgie po dětství, můžete si tady bizona nebo žirafu, na kterých jste sedávali v dětství, koupit. Bohužel už ne za padesát korun jako kdysi.


Tip: Pokračovat v českých stopách můžete dále i v Českém kulturním centru v Rue Bonaparte 18. Tam totiž vystavuje Petr Nikl, syn Libuše Niklové, talentovaný výtvarník, jehož úspěšný projekt Orbis Pictus vzbudil v Praze před nějakým časem hotové pozdvižení. Výstava se jmenuje Dialog s mojí matkou a vidět ji můžete do 10. září, vždy od středy do pátku od 13 do 18 hod.

Musée des Arts décoratifs
107 rue de Rivoli
75001 Paris
Otevřeno do 6. listopadu
denně kromě pondělí 11-18 hod, ve čtvrtek do 21 hod
Vstupné 9 Eur, do 25 let 7,50 Eur, do18 let zdarma

Jak se tam dostat: Metro Palais Royal-Musée du Louvre nebo Tuileries

 


Komentáře

1 Elisa Elisa | E-mail | Web | 7. srpna 2011 v 0:03 | Reagovat

Quelles couleurs! J´adore!
Merci pour la découverte Hanna
Bon weekend chez toi
Elisa, en Argentine

2 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 7. srpna 2011 v 1:17 | Reagovat

Merci, Elisa, pour nous ce sont des jouets de notre enfance...
Bises Hana

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama