Village de l´Avenir - Vesnička budoucnosti

3. srpna 2011 v 22:00 |  15. obvod
Dnes ještě zůstaneme na jihu 15. obvodu, u tehdejších městských hradeb, nové železnice a městských jatek, kde vyrostla v 19. století nízká zástavba dělnických kolonií. Většina z nich zanikla, ale některé části byly sanovány a slouží dodnes. Jednou z nich je malá čtvrť, těsně přiléhající k jihovýchodní části parku Georgese Brassense, o kterém jsem tady psala minule.
Název, který tato čtvrť kdysi dostala, tehdy vyjadřoval snahu o skutečně lepší budoucnost i těch nejchudších, kteří se sem stěhovali - tehdejší budoucnost dnes ovšem představuje spíše hlubokou minulost. Najdeme tady uličky s malými domky, ale také mnoho obchůdků, dílen a především řeznictví, z nichž mnohé dříve sloužily výhradně k prodeji a zpracování koňského masa, které bylo poráženo na blízkých jatkách.


Ať přemýšlím jak přemýšlím, nenapadá mě, čím se může zabývat "boucherie artistique" - umělecké řeznictví. Že by tady do kotlet vyřezávali ornamenty? Nebo z telecích kostí tvořili moderní plastiky?Tady si nehrají na žádné načančané turistické památky. Tady se především pracuje.


Jeden z mála vysokých domů se zajímavým obrazem


Celou čtvrť protíná hluboký příkop bývalého malého železničního okruhu, který je dnes už mimo provoz


Tip: V blízké Rue Castagnary č. 69 najdete pod vysokým bílo-červeným majákem pravou bretonskou tržnici s rybami a mořskými plody. Otevřeno denně kromě pondělí.

Jak se tam dostat: Metro Porte de Vanves

 


Komentáře

1 Elisa Elisa | E-mail | Web | 5. srpna 2011 v 0:15 | Reagovat

C´est un coin chouette Hanna!
Bisous
Elisa, en Argentine

2 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 5. srpna 2011 v 0:37 | Reagovat

T´as raison! Il est loin des "chemins" touristique et très "parisien"!
Bises Hana

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama