Jak z letiště CDG do centra?

31. srpna 2011 v 12:00 |  Praktické informace
Cestovatel, který se rozhodne pro cestu na vlastní pěst letecky, přiletí většinou na rozlehlé letiště Charles de Gaulle, nazývané Pařížany familiérně jen "Roissy" nebo "CDG". Jak se odtud dostat do centra? Záleží na tom, na kterém terminálu přistanete, jakému druhu dopravy dáváte přednost a kolik chcete do cesty investovat v poměru k pohodlí. Tím nejobvyklejším způsobem je příměstské metro RER.

Ještě než se pustím do jednotlivých možností, ráda bych vás upozornila, že od září 2015 byly kompletně změněny tarify "tramvajenky" Navigo (více informací o ní najdete TADY). Tarify byly sloučeny do jednoho jediného pro zóny 1-5 za 21,50 Eur na týden. To je teď velmi výhodné, protože tento tarif zahrnuje nejen cestu na letiště a z něj, ale také do Versailles nebo do Disneylandu a v podstatě všude v rámci těchto zón. Pokud váš pařížský pobyt nepřesahuje jeden týden, máte tedy za tuto cenu (plus 5 eur za pořízení tramvajenky) veškerou dopravu.

RER, neboli příměstské metro, linka B
Pohodlná doprava z obou terminálů, cesta trvá do centra na Gare du Nord asi půl hodiny, vlak navíc projíždí napříč celým městem a můžete si tak najít tu nejvhodnější stanici k eventuelnímu přestupu. Pokud přiletíte ráno, jedete z letiště téměř prázdným vlakem. Pozor při zpáteční cestě na letiště, linka se před letištěm větví, musíte nastoupit do vlaku, který má označení Aéroport Charles de Gaulle (vlak je označen v čele a navíc na nástupišti visí ukazatele, kde vždy vidíte, za jak dlouho vlak přijede a kam jede). Nikdy nenastupujte na směr Mitry-Claye! Podvečerní spojení na letiště má nevýhodu, že jedete absolutně natřískaným metrem (spolu s vámi jedou davy lidí z práce domů do předměstských oblastí), které může mít velké intervaly.
Jízdenka na RER stojí 10 Eur, po označení ji neztraťte, při výstupu ji musíte vložit do turniketu, jinak se nedostanete ven.

Na CDG můžete přistát na dvou různých terminálech, z obou se však na RER dostanete bez problémů:
- Terminál 3. Tady přistanete, pokud letíte se společností Smartwings. Terminál je malý a chudý vybavením (při odletu už tady nic moc nekoupíte), má však tu výhodu, že se nikde nezdržujete a jste při odletu hned uvnitř a při příletu zase venku. Před budovou se dáte doprava a po cca 5 minutách chůze, kdy musíte podejít přilehlou dálnici, se dostanete do odbavovací haly RER. Tam najdete po levé straně prodejnu jízdenek a hned naproti vstup do RER.
- Terminál 2. Pokud letíte s ČSA nebo s Air France, přistanete na terminálu 2. Ten je mnohem rozlehlejší a orientace je složitější, ne však komplikovaná. Ani tady není těžké se zorientovat, jdete zkrátka podle šipek se značením RER.
Při zpáteční cestě na letiště vystupujete z RER při odletu z terminálu 3 na předposlední stanici a z terminálu 2 až na konečné.


Autobusy 350 a 351
Z obou terminálů můžete jet do centra i autobusy linek 350 (konečná u Gare de l´Est) nebo 351 (konečná na Place de la Nation). Výhodou je, že je cesta levnější, nevýhodou to, že trvá hodinu a že můžete kdykoliv uváznout v zácpě na dálnici (to může mít zvlášť fatální důsledky při zpáteční cestě na letiště). Na cestu si musíte označit 3 jízdenky Ticket+ (po 1,70 Eur pokud je kupujete samostatně, 2 Eur pokud je kupujete u řidiče autobusu, evtl. po 1,37 Eur pokud si koupíte tzv. carnet, tj. 10 jízdenek najednou).
Autobusy, které mají interval cca 15 - 30 minut v závislosti na dni v týdnu a denní době. Konečnou mají na tzv. Roissypole, malém autobusovém nádraží u Terminálu 3 a při své cestě objíždějí i východy z terminálů 1 a 2. Na Roissypole se z jakéhokoliv jiného terminálu dostanete zdarma autobusem CDGVal, který objíždí dokola všechny terminály.

Roissybus
Další možností je autobus Roissybus, který jede k Opeře a má na celém letišti 8 zastávek - v podstatě objíždí všechny východy ze všech terminálů. Stanice jsou dobře značeny, na terminálu 3 je zastávka hned před východem, na terminálu 2 jsou šipky. Jízdné stojí 10,50 Eur, autobus jede cca hodinu, intervaly má přes den 15 minut, od 20.45 do 23 hod 20 minut.

Autobusy Air France
Air France provozuje tři autobusové linky, které jezdí z Paříže na letiště a zpět. Autobusy jezdí každých 30 minut, zhruba mezi 5,30 a 22,30 hod. Na letišti staví u všech terminálů, s výjimkou terminálu 3, kdy je nutné vystoupit na terminálu 1 a dojet na terminál 3 zdarma autobusem CDGVal.
Linka 2 - Étoile - Porte Maillot - CDG - cena dospělý 17 Eur - do 25 let 14,50 Eur - děti do 10 let 8.50 Eur
Linka 3 - letiště Orly - CDG - cena dospělý 21 Eur - do 25 let 18 Eur - děti do 10 let 10,50 Eur
Linka 4 - Montparnasse - Gare de Lyon - CDG - cena dospělý 17,50 Eur - do 25 let 15,00 Eur - děti do 10 let 9 Eur
Jízdenky se dají koupit předem TADY, kde najdete i veškeré podrobné informace.


Noctilien 140 a 143
Pokud přiletíte pozdě večer třeba zpožděným letadlem, můžete použít noční variantu autobusů, které jedou na Gare de l´Est. Autobusy odjíždějí z Roissypole u terminálu 3, a to 143 od půlnoci do půl 5 vždy v půl a v celou hodinu a cesta na Gare de l´est trvá asi 55 minut, zatímco 140 odjíždí jen v celou a to v 1, ve 2, ve 3 a ve 4 hod a bohužel to budete mít i s vyhlídkovou cestou přes všechny vesnice na trase. Do centra to tak trvá skoro hodinu a půl.


Taxi
Okrajově ještě zmíním taxi, které je sice drahé (cca kolem 70 Eur), ale úplně bych tuto možnost nezavrhovala, pokud vás jede víc a přiletíte pozdě večer nebo odlétáte brzy ráno. Ve čtyřech už cena tak strašně nevypadá a v centru jste rychle a bezpečně.


Ti, kdo by letěli z Bratislavy se společností Ryanair (pro Moraváky je to blíž a také nesrovnatelně levnější), přiletí na letiště v Beauvais. Je malinké a nemůžete tam zabloudit. Před letištní halou stojí autobus, který jede k Porte Maillot - a tam už na vás čeká pařížské metro.


Dodatek 24. května 2014:
Bohužel musím definitivně zavřít diskuzi pod tímto článkem (a na dotazy na dopravu nebudu moci odpovídat ani mailem). Mám v poslední době velmi málo času a pokud si na blog nějaký čas udělám, strávím ho většinou vyhledáváním cesty z bodu A do bodu B pro jednoho nebo dva jedince, místo abych psala článek pro všechny ostatní čtenáře. Navíc se otázky často opakují, takže přečtením stávající diskuze můžete najít odpověď i na svoji otázku.
Pokud potřebujete najít cestu z letiště do hotelu, doporučuji najít si na google mapách nejdříve místo určení a nejbližší stanici metra nebo RER. Tuto stanici si potom najdete na plánu metra (bývá uvedený v každém průvodci, nebo ho najdete TADY) a snadno si potom vyhledáte spojení. Připomínám, že RER B z letiště staví v centru ve stanicích Gare du Nord, Chatelet, St. Michel-Notre Dame, Luxembourg, Port-Royal, Denfert-Rochereau a Cité Universitaire, je proto dobré se při hledání v mapě dívat také na to, která stanice RER je nejblíž vaší lince (pokud nejčastěji radím přestupovat na Gare du Nord, neznamená to, že není jiná možnost, pokud máte hotel v jižní části města, může být lepší například Denfert-Rochereau).
Je také dobré podívat se ještě před objednáním hotelu, kde přesně se nachází. Složité přestupování, cesta přes celé město nebo ubytování daleko za hranicemi Paříže může při pozdním večerním příletu způsobit velké problémy s dopravou do hotelu.


 


Komentáře

Zobrazit vše (341)
Zobrazit starší komentáře

301 Lucie Lucie | E-mail | 21. dubna 2014 v 21:51

Dobrý večer, ráda bych Vás požádala o radu týkající se dopravy z letiště Charles dé Gaulle (na kterém přistaneme ve14:15) do hotelu Mercure Paris Centre Tour Eiffel na 20 Rue Jean Rey. Děkuji předem za odpověď.

302 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 22. dubna 2014 v 12:23

[301]: Lucie, při cestě z letiště doporučuji jet RER B až do stanice Denfert Rochereau a tam přestoupit na metro 6 (směr Charles De Gaulle Etoile) a jet do stanice Bir Hakeim. Dostanete se na nábřeží, půjdete směrem k Eifelovce, rue Jean Rey je druhá ulice doprava.
Pro úplnost dodávám i druhou možnost - z RER vystoupit už na St.Michel a tam přestoupit na RER C, kterým můžete jet do stanice Champ de Mars Tour Eiffel. Problém je, že ten přestup na RER je komplikovanější a méně přehledný a RER nejezdí tam často jako metro.

303 Martina Martina | E-mail | 23. dubna 2014 v 10:30

Dobrý den, ráda bych se zeptala ohledně dopravy do centra, přiletíme EASYJETemv 22:55 a mám obaavy, že bychom nestihli poslední RER, můžete mi poradit jak s taxíky, musím si ho objednat, nebo seženu nějaký přímo na letišti? Předem moc děkuji Martina :)

304 Hanka Hanka | E-mail | 23. dubna 2014 v 10:48

Dobrý den,
můžete mi prosím poradit, jaký je nejefektnější přesun z letiště CDG - terminál 2 k penzionu na 16 rue Ramey, Montmartre? Děkuji!

305 Paříž-pro-pokročilé Paříž-pro-pokročilé | 23. dubna 2014 v 21:36

[303]: Martino, pokud budete mít palubní zavazadla, tak RER stihnete, a jak tady nahoře vidíte pod č. 298, dá se to stihnout, i když budete čekat na zavazadlo. S taxíky je to těžké odhadnout, většinou tam stávají ve frontě, ale pokud by to bylo po odjezdu posledního RER, může se stát, že budou všechny pryč. Číslo na objednání bývá zpravidla uvedené na stanovišti, ale asi to bude dost drahé, spíš bych doporučila chvíli počkat, určitě přijede další.

306 Paříž-pro-pokročilé Paříž-pro-pokročilé | 23. dubna 2014 v 21:54

[304]: Hanko, RER na Gare du Nord a odtud metrem 4 (směr Porte de Clignancourt) do stanice Chateau Rouge. Tam se dáte do kopce po rue Poulet, zahnete doprava na rue de Clignancourt a hned doleva je rue Ramey. To okolí stanice metra je ve dne bez problémů, v noci je potřeba si dávat trochu pozor.

307 Martina Martina | E-mail | 24. dubna 2014 v 10:11

[305]: Moc děkuji za info :) a ještě bych měla dotaz ohledně dopravy z Gare du Nord jsme ubytovaní v hotelu ibis budget Paris Porte De Montmartre (45 Rue du Docteur Babinski, 75018 Paris, Francie), předem moc děkuji. Martina

308 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 25. dubna 2014 v 1:50

[307]:Martino, popis cesty do tohoto hotelu najdete nahoře pod č. 231 nebo ještě podrobněji tady: http://pariz-pro-pokrocile.blog.cz/1206/mhd-po-parizi
pod číslem 272.

309 Martina Martina | E-mail | 25. dubna 2014 v 11:54

Moc Vám děkuji za odpověď! Prosím, ještě poslední dotaz - 8.5. bychom chtěli do Versailes, ale mají svátek, tak jsem se ctěla zeptat, jak je to s metrem a vlaky RER, zda jezdí normálně nebo mají nějaký jiný jízdní řád?
Předem moc děkuji a děkuji za tento web, velice mi pomohl! Díky Martina

310 Šárka Šárka | E-mail | 25. dubna 2014 v 18:28

Dobrý den,
díky za tuto stránku,docela jsem se zorientovala..chci se jen zeptat..pokud přiletíme 21.května v 22:55 do Paříže-Charles de Gaulle a nastoupíme na RER a pojedeme na Gare du Nord s jednoduchou jízdenkou za těch 10 euro,je bezpečná v tuto hodinu ulice Rue de Dunqerkue,po které bychom šli ve dvou..máme ubytování v hotýlku na Rue Andre Gill,tak mi to příjde jako nejrychlejší varianta tam dojít z Gare du Nord pěšky..jen nevím,jak bezpečná je ta ulice v noci,jako jestli to není uplné gheto..díky Šárka Nezvalová

311 Šárka Šárka | 25. dubna 2014 v 18:32

nebo popř.kolik by stálo taxi na ten kousek..přibližně 2 km to jsou..

312 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 26. dubna 2014 v 0:57

[309]:Martino, o víkendu a ve svátky je sice jiný jízdní řád, ale pořád to jezdí cca po 15-20 minutách. Jízdní řád najdete tady:
http://www.transilien.com/contents/fr/Docs---PDF/Fiches-horaires/hiver2013/C-HIV14-D72-SD-version0403.pdf
Hledat musíte vlaky, které jedou do Versailles Chateau Rive Gauche, nahoře si potom najdete stanici, odkud budete chtít jet (pokud budete v centru, nejlepší je asi St.Michel Notre Dame)

313 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 26. dubna 2014 v 1:16

[310]: Šárko, není to sice úplně nejlepší čtvrť na procházky, ale zvládnout se to ve dvou pěšky dá, ghetto to určitě není. Vy ale určitě ještě stihnete na Gare du Nord metro, přestoupili byste na linku 2 (směr Porte Dauphine), poslední spoj jede v 0.58. Jeli byste na Pigalle, odtud je to jen kousek po boulevardu de Clichy, doleva do kopce po rue des Martyrs a první vpravo je rue André Gill. Na ten přestup Vám platí pořád ta jízdenka z letiště. Bohužel taxi nevím, tipuji tak kolem 15 eur, v noci je to dražší, ale pokud byste tuhle variantu volili, bude lepší se zeptat na cenu při nástupu.

314 MARTIN MARTIN | 29. dubna 2014 v 12:23

Dobrý den,
dnes jsem našel tento text na nějakých stránkách, že od 18.4.2014 bude jezdit poslední RER z CDG 22:55h.ve všední dny.
Letíme 27.5.2014 do Paříže a přílet na letiště máme v 22:55. Existuje nějaká jiná varianta, jak se dostat do centra
na zastávku Cité universitaire, poraďte prosím, protože RER na nás určitě čekat nebude!!!

*Due to construction until April 18, 2014, the last RER B train departs CDG Terminal 2 station at 22:55 (10:55 PM). Similarly, the last RER B from Gare du Nord towards CDG Airport Terminal 2 station, departs Gare du Nord at 22:44 (10:44 PM).

315 Martina Martina | 29. dubna 2014 v 19:36

Dobry den, mate skvely blog, nacerpala jsem zde spoustu informaci a to velmi cennych. Presto bych vas chtela pozadat o radu, jak se dostat z letiste CDG - prilet 22:55 - do hotelu Ibis, rue de Bercy. Predem moc dekuji. M.

316 Paříž-pro-pokročilé Paříž-pro-pokročilé | 1. května 2014 v 14:42

[314]:Martine, já myslím, že "until" znamená " až do". Tak to ve skutečnosti i bylo, v týdnu od 14. do 18. 4. (a několikrát předtím od ledna) opravdu RER končilo kvůli rekonstrukci tratě ve 22:50, ale VŽDY jezdil do nejbližší stanice, kam ještě jezdilo, náhradní autobus. Tady nahoře v diskusi se o tom psalo a vidíte to i na informaci dopr.podniku RATP tady: http://www.rerb-leblog.fr/wp-content/uploads/2013/12/Affiche-travaux_1er-semestre_4.pdf
Můžete být klidný, v květnu žádné výluky nejsou plánované :-)

317 Paříž-pro-pokročilé Paříž-pro-pokročilé | 1. května 2014 v 14:55

[315]: Martino, nejkratší je to RER do stanice Chatelet a tam přestoupit na metro 14 (směr Olympiades)a jet do stanice Bercy. Na ten přestup na metro Vám stačí lístek z letiště.

318 Martina Martina | 2. května 2014 v 8:51

moc děkuji, jste skvělá :-)

319 Renata Boštičková Renata Boštičková | E-mail | 2. května 2014 v 23:37

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jakým způsobem se dostaneme z letiště CDG do centra u Vítěznému oblouku, máme ubytování v ulici Rue Balzac. Děkuji Vám Renata Boštičková

320 Paříž-pro-pokročilé Paříž-pro-pokročilé | 4. května 2014 v 3:27

[319]: Renato, ze CDG je to nejlepší RER na Chatelet a tam přestoupit na metro 1, které jede k Vítěznému oblouku (stanice Charles de Gaulle Etoile). Podle toho, v jaké části rue Balzac máte hotel by možná mohlo být lepší nejet až na Etoile, ale vystoupit o stanici dřív na George V., zkuste se podle adresy podívat na mapu (nebo mi ji napište a já Vám řeknu).

321 Kristýna Kristýna | 4. května 2014 v 11:49

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jak se nejlépe dostaneme z letiště CDG do hotelu Sully na 48 rue Saint Antoine. Přiletíme 17.5. ve 22:55. Stihneme poslední RER nebo bude lepší vzít si taxi.

322 Mirek Mirek | E-mail | 4. května 2014 v 15:45

Dobrý den, chystáme se koncem května do Paříže. Zatím vybíráme hotel. Docela nás zaujal hotel Companile Roissy u letiště. Budeme v Paříži čtyři dny a plánujeme každý den cestu do centra. Myslíte si, s ohledem na umístění hotelu, že to nebude problém? Děkuji...

323 Renata Boštičková Renata Boštičková | E-mail | 4. května 2014 v 22:51

Dobrý den, děkuji Vám za radu a informace. Podle mapy a místa hotelu nám vyhovuje vystoupit na George V. :-) Mám na Vás ještě jednu prosbu. Jedu s dcerou, které je 15 let, vztahují se na ní nějaké slevy co se týká jejího věku při zakoupení jízdenek? Vyplatí se nebo je zapotřebí vyhotovení nějaké studijní průkazky? Jedeme na 4 dny a zatím nám vychází cenově nejlépe zakoupit pro obě za těch 9,50 E tam i zpět na letiště CDG na RER ( bude mít dcera nějakou slevu jako mladistvá?) a poté zakoupit carnet - 10 jízdenek na metro a v případě potřeby ještě jednou dokoupit dalších 10 jízdenek. Je také carnet cenově rozdělen na dospělého a mladistvého nebo je to vše za jednu cenu? A carnet jsou jízdenky platící na 90 minut jen pro 1-3 zonu nebo pro všechny zony? Ať počítám, jak počítám, tak se  nám cenově nevyplatí ten vícedenní s tou větší zónou a letištěm. Chceme se pohybovat pouze v centru a metrem. Co si o tom myslíte vy, případně budu ráda za jakékoliv další rady a typy. S pozdravem Renata Boštičková

324 Paříž-pro-pokročilé Paříž-pro-pokročilé | 6. května 2014 v 0:37

[321]:Kristýno, pokud nebude mít letadlo zpoždění a pokud budete mít jenom palubní zavazadla, tak RER stihnete určitě. Dá se to stihnout i s odbaveným zavazadlem, ale záleží na situaci, jak rychle Vám ty kufry přivezou (nahoře v diskuzi uvidíte, že to lidé většinou stíhají). Z letiště pojedete RER na Chatelet a tam přestoupíte na metro 1 (směr Chateau de Vincennes)a pojedete do stanice St. Paul, ta je přímo na rue St. Antoine. Od metra je to kousek,  máte hotel na skvělém místě v centru, ani v noci se od metra nemusíte bát.
Pokud by se náhodou stalo, že by mělo letadlo zpoždění a přijeli jste pozdě, najdete nahoře možnosti, jak se dostat do centra nočním autobusem ke Gare de l´Est, odtud je pak lepší vzít si taxi, není to už daleko.

325 Paříž-pro-pokročilé Paříž-pro-pokročilé | 6. května 2014 v 0:48

[322]: Mirku, hotel sice vypadá na stránkách dobře, ale osobně mi bydlení tak daleko nepřipadá moc praktické, i když hotel slibuje zdarma dopravu autobusem na letiště (a tedy k RER). Dojížděním víc než hodinu ráno i večer ale ztratíte hodně času. Ráno kolem 9 už sice RER do centra bývá relativně volné, ale odpoledne a večer je směrem na letiště strašně narvané, jak lidi z městeček po cestě jedou z práce (narvané tak, že se někdy nedá do toho vlaku ani nastoupit a je nutné čekat 15-20 minut na další). Představa, že celý den chodím po Paříži a pak se přes půl hodiny tlačím vestoje vlaku a pak na letišti ještě čekám na autobus, mi nepřipadá moc lákavá. Za ty peníze najdete určitě hotel i v centru.

326 Paříž-pro-pokročilé Paříž-pro-pokročilé | 6. května 2014 v 0:56

[323]: Renato, na veškerou dopravu mají bohužel slevu jen děti do 10 let. Jediná výhoda pro mladé do 26 let je slevněná jednodenní víkendová jízdenka Ticket jeunes, info najdete tady: http://pariz-pro-pokrocile.blog.cz/1206/mhd-po-parizi, tj. ekvivalent jízdenky Mobilis pro dospělé. Ta je výhodná, pokud třeba jeden den máte naplánováno hodně ježdění. JInak po centru Ticket+ stačí (Vaše dcera musí mít už dospělý lístek),  výhoda je, že na lístek můžete jezdit ve všech zónách (ale RER jen v zóně 1 a 2).
Připomínám, že do 26 let je vstup téměř do všech muzeí zdarma, většinou u tak mladých ani nekontrolují věk, ale je i tak většinou nutné si tu vstupenku zdarma vyzvednout na pokladně.

327 Helena Helena | 6. května 2014 v 2:09

Dobrý den, mohla byhc poprosit o radu? Budeme přilétat na letiště Charlese de Gaulla v jedenáct večer, a potřebujeme se dostat na Gare du Lyon. Dopátrala jsem se, že poslední RER jede z letiště těsně před půlnocí, takže bysme ho snad měli stihnout, ale nemůžu nikde dohledat jízdní řády linky D, abych věděla, jestli na ni ještě stihneme přestoupit. Je to reálné? Děkuju. :)

328 Paříž-pro-pokročilé Paříž-pro-pokročilé | 6. května 2014 v 10:48

[327]: Heleno, RER D nepatří do systému RATP, ale TRANSILEN, najdete ho tady: transilien.fr. Poslední spoj by měl jet v 0.40, jestli se nepletu. Na letišti máte šanci stihnout i předposlední RER ve 22.35, většinou se to dá stihnout.
Pokud se potřebujete dostat jen na Gare de Lyon (a ne odtud někam dál za město), doporučila bych místo přestupu na RER D raději jet RER B na Chatelet a tam přestoupit na metro 1, které jede na Gare de Lyon taky. Nemá tak dlouhé intervaly jak RER.

329 Mirek Mirek | E-mail | 6. května 2014 v 12:40

Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Dali jsme na Vaši radu a nakonec jsme si dnes objednali hotel Ibis Paris Ornano Montmartre North 18th na adrese 70 Bis Boulevard Ornano. Můžete mi ještě poradit (než se v pařížské mhd zorientuji :-)), jak se tam dostaneme z letiště? Jako většina přiletíme v těch 22.55 a budeme doufat, že stihneme poslední RER. A ještě mám dotaz, jaký typ jízdenek si pořídit? Nejlépe mi vychází jízdenka Paris visite na pět dní (i když budeme pouze čtyři). Jen nevím, zda zvolit pásma 1-3 nebo 1-5. Chceme se podívat na hlavní pařížské památky, ale i do Versailles. Děkuji.

330 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 6. května 2014 v 23:27

[329]: [329]: Mirku, myslím, že nebudete litovat, že jste na mě dali :-) Z letiště pojedete RER na Gare du Nord a tam přestoupíte na linku 4, směr Porte de Clignancourt. Pojedete na konečnou (Porte de Clignancourt) a když vystoupíte, budete na rohu boulevardu Ornano. Od metra to do hotelu už není daleko. Při výběru jízdenky je potřeba si to spočítat - pokud si koupíte hned na letišti zóny 1-5, máte v tom i cestu z a na letiště, Versailles a veškerou dopravu po městě. Pokud si koupíte zóny 1-3, musíte k tomu připočíst 19 eur za cestu na letiště tam a zpět a cca 9 eur za cestu do Versailles tam a zpět.

331 Renata Boštičková Renata Boštičková | E-mail | 7. května 2014 v 11:15

Dobrý den, ještě jen pro upřesnění, jestli jsem to pochopila správně v návaznosti na naši komunikaci co se týká dopravy z letiště do našeho hotelu na ulici rue Balzac. Když jedeme z letiště CDG vlakem RER a vystoupíme z RER na stanici Chatelet - les Halles, vystoupíme a pěšky přejdeme do stanice metra Chatelet a pojedeme metrem do té stanice George V. Pochopila jsem to správně? Nebo RER jede až do stanice Chatelet, kde rovnou přestoupíme na metro Chatelet? Děkuji Vám a zdravím Vás :-)

332 Mirek Mirek | E-mail | 7. května 2014 v 14:45

Moc děkuji za odpovědi. Mějte se...

333 Eva z Pardubic Eva z Pardubic | E-mail | 8. května 2014 v 7:33

Dobrý den, potřebuji letět koncem června do Paříže na letiště Orly. Můžete mi doporučit společnost, která tam lítá? Díky za radu.

334 Marek Marek | E-mail | 13. května 2014 v 11:20

Dobrý den,rád bych radu ohledně mé cesty do Paříže.Letím z Bratislavy do Beauvais a odtud bych se potreboval dostat do Colombes  100 boulevard Charles de Gaulle...
Cesta z letiste do Paříže je mi jasná ...autobus...Děkuji ra radu

335 Paříž-pro-pokročilé Paříž-pro-pokročilé | 14. května 2014 v 22:59

[331]: Renato, ty stanice RER a metra Chatelet jsou propojené, stačí jen v podzemí sledovat značení na linku 1. Naopak, pokud byste vyšla na povrch za turnikety, už by Vám neplatila na přestup jízdenka z letiště. Přeji hezkou cestu a omlouvám se za pozdní odpověď, nebyla jsem v Praze.

336 Paříž-pro-pokročilé Paříž-pro-pokročilé | 14. května 2014 v 23:02

[333]: Evo, na Orly létá z Prahy jedině nízkorozpočtová společnost Transavia (www.transavia.com), píšu o tom tady: http://pariz-pro-pokrocile.blog.cz/1404/do-parize-s-leteckou-spolecnosti-transavia

337 Paříž-pro-pokročilé Paříž-pro-pokročilé | 14. května 2014 v 23:26

[334]: Marku, autobus z Beauvais Vás přiveze ke stanici Porte Maillot. Odtud pojedete metrem 1 do La Défense Grande Arche a tam přestoupíte na tramvaj č. 2, směr Pont de Bezons. Adresa, kterou uvádíte, leží přesně mezi stanicemi Jacqueline Auriol a Victor Basch.
Na cestu Vám budou stačit 2 jízdenky Ticket+, jedna na metro a jedna na tramvaj (nedá se na ni v rámci těchto dvou dopr. prostředků přestupovat).

338 Ivana Heldová Ivana Heldová | E-mail | 21. května 2014 v 8:18

Prosíme o radu.Přiletíme v 23 h,na letiště De Gaulle.Hotel Cosy u stanice metra Picpus.Přijedeme pravděpodobně busem 140 na stanici Place de la Nation.Nevíte,jak daleko je náš hotel pěšky?V jednu hodinu nic nepojede. Nebo poradíte jinou variantu.Přes den bychom si poradili,v noci je to bída.Děkuji moc Heldová

339 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 21. května 2014 v 23:01

[338]:Dobrý den, z place de la Nation to není moc daleko, tady máte mapu:
https://maps.google.cz/maps?q=Paris,+Hotel+Cosy&hl=cs&ll=48.846305,2.399611&spn=0.008402,0.013797&sll=49.803763,15.474913&sspn=4.21912,7.064209&t=m&brcurrent=5,0,0&z=16
Place de la Nation je ohromný "kulaťák", musíte se orientovat podle dvou vysokých sloupů - v jejich blízkosti hledejte odbočku na boulevard de Picpus, který Vás přivede přímo ke stanici metra Picpus.

340 Jan M. Jan M. | E-mail | 22. května 2014 v 19:08

Pekny den, prosime poradite jak se dostat https://www.google.com/maps/place/H%C3%B4tel+Le+Printemps/@48.847513,2.296479,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x47e670182eeaf681:0xd677a857501dcd49 pujde to po jedenacte ve ctvrtek vecer jeste metrem? Dekujeme

341 pariz-pro-pokrocile pariz-pro-pokrocile | 23. května 2014 v 23:44

[340]: Dobrý den, na letišti byste měli ještě stihnout RER, tím pojedete do stanice Denfert-Rochereau, kde přestoupíte na metro 6 (směr Charles de Gaulle, Etoile)a pojedete do stanice La Motte Piquet Grenelle. Budete na rue du Commerce, kde leží Váš hotel Le Printemps.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama