Most Simone de Beauvoir

12. července 2011 v 23:46 |  13. obvod
Od knihovny Françoise Mitterranda se od roku 2006 můžeme dostat na druhou stranu řeky po novém, třicátém sedmém mostě přes Seinu. Je to vlastně jen lávka, vyhrazená pouze pro pěší a cyklisty, která spojuje 12. a 13. obvod. Je dlouhá 304 metrů a vede z plochy, na níž stojí knihovna, přímo do parku Bercy na druhé straně. Jediné pilíře, které ji nesou, stojí na každém břehu, bez dalších opěr ve vodě. Její prohnutý tvar, složený z několika úrovní, byl navržen rakouským architektem Dietmarem Feichtingerem, který se na tento typ mostů specializuje. Chodci tak mohou volně procházet z jednoho patra mostu do druhého.Z náplavky na každé straně řeky vede přímo na most prosklený výtah

Most nabízí neobvyklé výhledy. Tady se díváme proti proudu řeky na stranu odvrácenou od centra, kde široká náplavka slouží jako promenáda a zakotvené lodi jako restaurace a kavárny.Při pohledu na druhou stranu vidíme zajímavý most Pont de Bercy, v němž jezdí metro. Ta dlouhá budova s nohama ve vodě za ním je ministerstvo financí.


Vedle mostu také leží zajímavý plovoucí bazén, pojmenovaný po americké tanečnici Josephine Bakerové. Bazén byl otevřený v červenci 2006, ale hned téhož roku vyhořel (to je tedy nehoda, kterou si u bazénu těžko dokážu představit). Následně se v roce 2007 málem potopil po chybě při údržbě. Několik dalších měsíců byl zavřený a po všech opravách slouží znovu od července 2008. Zaplavat si v něm můžete jak v zimě, tak i v létě, kdy se střední prosklené panely posunou a střecha se otevře.


Jak se tam dostat: Metro Bibliothèque François Mitterrand nebo Quai de la Gare ve 13. obvodu nebo Bercy ve 12. obvodu
 


Komentáře

1 Kateřina Kateřina | Web | 15. dubna 2014 v 17:33 | Reagovat

taky si nedokážu představit požár bazénu... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama